من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 3 شهریور 1390

مردم بحرین که خود درگیر چالشی بزرگ با رژیم آل خلیفه بوده  و همه روزه از سوی مزدوران حکومت مورد یورش قرار می گیرند و رهبرانشان نیز در بند می باشند، با این حال مردم مظلوم فلسطین را از یاد نبرده اند و در تدارک تظاهرات روز قدس هستند.

مردم بحرین همچنین این روزها درگیر توطئه ای دیگر هم هستند و آن تهدید رهبر روحانی شان آیت الله شیخ عیسی قاسم است .

آنچه در پیش رو دارید تحولات امروز پنج شنبه سوم شهریور 1390 و یکصد و نود و سومین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:

ــ بحرینی ها قدس را فراموش نکرده اند

مردم بحرین که همچنان به تلاش و قیام خود برای رها شدن از رژیم استبدادی آل خلیفه ادامه می دهند ، با اعلام پایبندی به آرمان های مقدس مسلمانان جهان ، برای حضور در تظاهرات روز قدس اعلام آمادگی کردند.

جنبش جوانان احرار در العوامیه مردم را به مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز پنجشنبه شب 25 رمضان به مناسبت روز جهانی قدس ( روز مستضعفان ) فراخواند. 

جنبش جوانان احرار با انتشار بیانیه ای ادامه بازداشت تظاهر کنندگان و به گروگان گرفتن آنان در برابر مطالبات قانونی را محکوم کرد.

این جنبش همچنین برگزاری تظاهراتی به مناسبت روز جهانی قدس را خواستار شدند و بر ضرورت رسیدگی به مساله فلسطین تاکید کردند.

ــ تظاهرات مردم بحرین در حمایت از روحانیون بحرینی

شهروندان بحرینی با سر دادن شعار«روحانیون خط قرمز ما هستند» به حمایت از شخصیت های برجسته مذهبی بحرین برخاستند.

مردم بحرین برای مقابله با توطئه رژیم بحرین در هدف قرار دادن و ضربه زدن به عالمان دینی در مناطق مختلف این کشور دست به راهپیمایی زدند؛ آیت الله شیخ عیسی قاسم در راس روحانیونی قرار دارد که مردم بحرین برای دفاع از ان ها به خیابان ها امده بودند.

جوانان بحرینی در مناطق سنابس، بربر، تبلی و دیگر مناطق دست به راهپیمایی زدند تا از این طریق مخالفت شان را با نامه ای که خالد بن علی ال خلیفه وزیر دادگستری برای شیخ عیسی قاسم فرستاده است، نشان دهند. متهم کردن شیخ عیسی قاسم به دعوت به انجام اعمال خشونت بار چشم پوشیدن بر حقایق است و تمامی نیروهای سیاسی واقشار بحرینی و شخصیت های مذهبی و فرهنگی با ان مخالف هستند.

ــ فعالان سیاسی بحرین هم تهدید عیسی قاسم را محکوم کردند

"شیخ علی سلمان" دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق با محکوم کردن تهدید شیخ عیسی قاسم گفت : وزیر دادگستری در نامه ای که به شیخ عیسی قاسم نوشته است وی را مورد تهدید غیرقابل قبول قرار داده است و من به شخصه این مساله نمی پذیرم .

علامه جواد الوداعی نیز این نامه را محکوم کرد و ان را عبور از خط قرمز دانست و گفت در ان اداب سخن گفتن با دیگران رعایت نشده است.

در همین زمینه نبیل رجب فعال حقوق بشری بحرینی نامه حکومت بحرین به شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد. ناظران معتقدند رژیم بحرین با متوسل شدن به هدف قرار دادن شخصیت های دینی بحرینی قصد دارد بر ناکامی اش در سرکوب اعتراضات مردمی سرپوش گذارد.

ــ سناریوی نخ نمای آل خلیفه علیه علما

فعال سیاسی بحرینی با اشاره به سناریوی نخ نمای آل خلیفه در توهین به علما تاکید کرد، آل خلیفه بدنبال آن است که اینگونه وانمود کند، بحران این کشور به دلیل درگیری شیعیان و اهل تسنن است.

"علی مشیمع" گفت: مسئولان رژیم آل خلیفه با توهین به شیخ عیسی قاسم، بدنبال آن هستند که در کشور فتنه انگیزی کنند.

وی افزود: اهانت به رهبران دینی مساله جدیدی نیست، زیرا رژیم از چند دهه پیش سیاست غیرانسانی اهانت به رهبران دینی را درپیش گرفته است .

مشیمع با بیان اینکه مسئولان و رسانه های رژیم آل خلیفه قبلا نیز به شیخ عیسی قاسم اهانت کرده بودند،

گفت : رژیم حاکم می خواهد با اهانت به شیخ عیسی قاسم، فتنه فرقه ای در بحرین به راه بیاندازد و چنین وانمود کند که بحران این کشور درگیری اهل تشیع و اهل تسنن با یکدیگر است.

مشیمع افزود : آل خلیفه از چند دهه پیش به مقدسات و افراد معتمد، شخصیتها و چهره های علمی و مذهبی اهانت می کند و همگان به یاد می آورند که نیروهای رژیم چگونه رهبران دینی و علمای مذهبی را در زندان ها شکنجه می کردند .

این فعال سیاسی بحرینی تاکید کرد: آل خلیفه و آل سعود دشمن قشر وسیعی از مردم و همه گروه های مخالف است، به همین دلیل رژیم آل خلیفه از آل سعود درخواست کرد برای سرکوب مردم بی دفاع، به بحرین نیرو اعزام کند.

مشیمع با درخواست از مردم برای مقابله با اقدامات رژیم آل خلیفه گفت : نحوه برخورد مردم با رژیم حاکم باید تغییر کند زیرا رژیم دشمن وحدت اهل تشیع و اهل تسنن و مخالف خرد و تعقل است .

ــ توطئه جدید بحرین برای ایجاد جنگ طایفی

یک فعال سیاسی بحرینی از توطئه جدید سران رژیم بحرین برای ایجاد جنگ طایفی از طریق تعرض به چهره های برجسته دینی این کشور خبر داد.

"جعفر الحسابی" هدف از این توطئه ها را اعمال فشار بر جنبش اعتراضی مسالمت آمیز مردم بحرین عنوان کرد.

الحسابی اظهار داشت: رژیم بحرین اکنون تلاش می کند چماقداران و مزدوران وابسته به خویش را وادار به تعرض به شعائر دینی و مذهبی و تحریک علما نماید و با ورود به جنگ رسانه ای به درگیری طایفه ای در کشور مبادرت کند.

وی افزود: رژیم بحرین در راستای ایجاد درگیری طایفه ای چماقداران اش را مامور می کند به آیت الله شیخ قاسم توهین و اسائه ادب نمایند و تلاش می کند برای منزوی کردن چهره های دینی ملت بحرین چهره های وهابی را در برابر آن ها برجسته کند.

حسابی با انتقاد از سیاست یک بام و دو هوای جامعه بین الملل بویژه آمریکا و انگلیس در برخورد با انقلاب های عربی گفت: ما مسوولیت اصلی وضعیت بحرین را متوجه انگلیس و آمریکا می دانیم زیرا این کشورها با خودداری از محکومیت رژیم های مستبد در واقع از آنها حمایت می کنند.

 فعال سیاسی بحرینی افزود: آمریکا و انگلیس اشغالگری عربستان را در بحرین تضمین کننده منافع خود و صهیونیسم در منطقه می دانند.

ــ حفظ بیداری‌ اسلامی بارهبری امام خامنه‌ای

ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه بحرین، با تاکید بر شرکت گسترده مردم این کشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، رهبری امام خامنه ای را درست ترین راه برای حفظ بیداری اسلامی و بهار انقلابهای عربی از انحراف و نفوذ خط امپریالیستی آمریکایی - صهیونیستی در این انقلابها دانست.

ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه بحرین در بیانیه ای در آستانه روز جهانی قدس، تاکید کرد: ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه بحرین همچنان به عهد خود با امام راحل، خمینی کبیر (ره) پایبند است، و  در راه، و خط فکری و سیاسی او، در مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی گام بر می دارد.

ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه بحرین، در ادامه با اشاره به وحشت آمریکا و صهیونیسم جهانی از انقلابهای عربی و امتداد بیداری اسلامی در کشورهای عربی و سرنگونی هم پیمانان آنان، تاکید کرد: عربستان سعودی در حال توطئه ای بزرگ ضد انقلابهای مردمی در کشورهای عربی است.

در این بیانیه با دعوت از مسلمانان همه جهان برای شرکت در روز جهانی قدس، تاکید شده است: ملت بحرین از 32 سال قبل و آغاز اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) هر سال با قدرت،  مراسم این روز را برگزار می کند.

ــ سه هزارپاکستانی دردستگاههای امنیتی بحرین

بحرین سه هزار نفر نیروی پاکستانی را در دستگاه های امنیتی جهت سرکوب اعتراضات مردم این کشور به  پاکستان همچنین در ناآرامی های سیاسی اخیر در کشورهای عربی به تأیید و دفاع از مواضع عربستان سعودی پرداخته است.

از آنجا که جوانان کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس تمایل چندانی به پیوستن به نیروهای نظامی ندارند، این کشورها از دیرباز به استفاده از نیروهای پاکستانی روی آورده اند اما استفاده رژیم آل خلیفه از نیروهای خارجی برای سرکوب مردم کشورش موضوعی قابل تامل است.

همچنین حدود سی سال است که نیروی هوایی عربستان و سایر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از خلبانان پاکستانی به ویژه برای بخش بالگرد این نیروها استفاده می کنند.

در همین ارتباط دولت بحرین شمار زیادی از نیروی پاکستانی را برای تقویت نیروهای مسلح بحرینی، در راستای سرکوب اعتراضات مردم غالبا شیعه این کشور استخدام کرده است.

مؤسسه فاوگی پاکستان که ارتباط کاملا نزدیکی با دستگاه نظامی پاکستان دارد اخیرا اعلام کرده بود بیش از هزار نیروی سابق ارتش پاکستان به استخدام گارد ملی بحرین درآمده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که این نیروها ماهیانه حقوقی معادل هزار و 174 دلار دریافت می کنند. همچنین از خدمات پزشکی و مسکن رایگان بهره مند می شوند.

ــ تهدید رهبران دینی سناریوی جدید آل خلیفه

یک شخصیت سیاسی بحرینی با هشدار به رژیم آل خلیفه در زمینه تهدید رهبران دینی گفت: تهدیدات اخیر رژیم بحرین مبنی بر آسیب رساندن به شیخ عیسی قاسم در راستای سناریوی جدید رژیم برای فتنه افکنی مذهبی صورت گرفته است.

"سید جعفر علوی"   تصریح کرد: هر گونه آسیب به علامه بزرگ شیخ عیسی قاسم از مراجع و شخصیت های بزرگ بحرین، جنایت علیه ملت این سرزمین است.

وی افزود: گناه این شخصیت بزرگ دینی این است که زندگی خود را در راه خدا و ملت بحرین وقف کرده است.

این شخصیت سیاسی بحرینی با متهم کردن غرب به در پیش گرفتن سیاست دوگانه در تعامل با خواسته های مشروع ملت بحرین گفت: اقدام اخیر رژیم بحرین در چارچوب طرحی برای ایجاد فتنه مذهبی وفرقه ای در کشور است که جرقه آن در روزهای اخیر با حمله به کاروان های عزاداری زده شد.

علوی از تلاش آل خلیفه برای ایجاد فتنه مذهبی پس از شکست در اتخاذ روش های سرکوبگرانه خبر داد و افزود: در بیانیه شدید اللحن گروه تجمع وحدت ملی وابسته به حکومت بحرین از رژیم حاکم خواسته شده است که راهپیمایی های جوانان را بیش از پیش سرکوب کند.

این فعال سیاسی بحرینی با انتقاد از غرب به خاطر نادیده گرفتن اوضاع جاری در بحرین به ویژه جنبش مردمی این کشور گفت: همواره پیام هایی از طرف های مختلف مبنی بر ضرورت متوقف کردن جنبش مردمی بحرین به مخالفان منتقل می شود. این در حالی است که مردم بارها هشدار داده اند در صورتی که آل خلیفه از قدرت کناره گیری نکند و از این کشور خارج نشود وضعیت کشور وخیم تر خواهد شد.

ــ اهداف آل خلیفه از حمله به رهبران دینی

یک فعال سیاسی بحرینی با هشدار درباره احتمال وقوع فتنه های فرقه ای، هدف از اقدامات رژیم آل خلیفه ضد رهبران دینی را اعمال فشار برای همسو کردن آنان با خواسته های خود دانست.

"هانی الریس" فعال سیاسی بحرینی اظهار داشت: رژیم دیکتاتور آل خلیفه که از نیروهای اشغالگر عربستانی برای سرکوب مردم استفاده می کند ، از سیاست سرکوب و نقض آزادی ها از جمله آزادی های دینی دست نخواهد کشید .

الریس با بیان این که هدف رژیم از حمله به رهبران دینی همسو و همراه کردن آنان با خواسته های خود است؛ اظهار داشت: رژیم مساجد و حسینیه ها را اماکن تحریک مردم علیه خود و نه مراکز هدایت راهپیمایی های مسالمت آمیز حق طلبانه محسوب می کند.

فعال سیاسی بحرینی افزود: سیاست آل خلیفه رژیم بحرین را به پرتگاه نزدیک خواهد کرد و پیش بینی می شود فتنه فرقه ای در این کشور به راه بیفتد فتنه ای که آل خلیفه از روز 14 فوریه درپی به راه انداختن آن است.

ــ غرب همدست آل خلیفه درسرکوب مردم

فعال سیاسی بحرینی گفت: بین المللی شدن قضیه بحرین و دخالت قدرت های بیگانگان در این زمینه باعث پیچیده شدن اوضاع شده و غرب و جامعه جهانی در سرکوب و اعمال خشونت علیه مردم بحرین همدست آل خلیفه است.

"علی الفرج " تصریح کرد: غرب ابزارهای سرکوب از جمله گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور و گلوله های جنگی انفجاری را در اختیار رژیم بحرین قرار داده است گلوله هایی که قبل از اصابت به چندین بخش کوچک تقسیم شده و به سطح وسیعی از بدن قربانیان اصابت می کند.

الفرج گفت: علاوه بر این کشورهای غربی به رغم جنایتگری رژیم بحرین از هیچ گونه حمایت سیاسی از آن دریغ نکرده اند.

وی خاطرنشان کرد: بین المللی شدن قضیه بحرین و دخالت قدرت های بزرگ در امور بحرین باعث پیچیده شدن اوضاع کشور شده است در حالی که قضیه بحرین کاملا داخلی است و نیازی به دخالت نیروهای بیگانه ندارد.

ــ برگی دیگر از جنایات آل خلیفه

منابع خبری اعلام کردند: یک پزشک بازداشت شده در زندان های رژیم بحرین به علت شرایط دردناک زندان و به علت وخامت وضعیت جسمانی، برای معالجه به اردن اعزام شده است.

بنا بر اعلام منابع خبری رژیم آل خلیفه پس از فشارهای فراوان، اجازه انتقال دکتر "سعید المساهیجی" به اردن را صادر کرده است.

 این منابع افزودند: المساهیجی که پس از یورش وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم بحرین به بیمارستان السلمانیه بازداشت شده بود، به علت شرایط سخت و شکنجه، وضع وخیمی پیدا کرده است.

ــ هشدار درباره به راه افتادن حمام خون

جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین با صدور بیانیه ای با اشاره به تهدید وزیر دادگستری رژیم حاکم علیه یک مرجع شیعی، درباره وارد کردن کوچکترین گزندی به وی و عواقب خطرناک آن هشدار داد.

جمعیت وفاق بحرین در واکنش به نامه تهدید آمیز "خالد بن علی بن عبدالله آل خلیفه" وزیر دادگستری بحرین به "شیخ عیسی قاسم" با صدور بیانیه ای اعلام کرد: منطقی که وزیر انتخاب کرده منطق ضعیفان و تلاشی برای وارونه جلوه دادن حقایق است.

 در این بیانیه ذکر شده است : هر گونه تعرض به شیخ قاسم به مثابه تعرض به مردم بحرین است. رژیم در حالی خواهان ثبات است  که نیروهای امنیتی آن، به اقدامات خود علیه مردم در همه جای بحرین ادامه می دهند.

در این بیانیه آمده است : اگر رژیم آل خلیفه گزندی به شیخ عیسی قاسم وارد کند حمام خون به راه می افتد و خشک و تر را می سوزاند مردم باید به اعتراضات خود ادامه دهند، زیرا پیروزی نزدیک است.

ــ تظاهرات ادامه می یابد

عضو جمعیت اسلامی وفاق ملی با اشاره به تحریم انتخابات ماه آینده بحرین به وسیله این جمعیت، بی اختیار بودن قوه مقننه را علت آن دانست.

"خلیل المرزوق" گفت: ما به این دلیل انتخابات آینده پارلمانی را تحریم کرده ایم که این انتخابات بی فایده است، زیرا قوه مقننه نقشی در بحرین ندارد.

 از سوی دیگر "خلیفه الظهرانی" رئیس مجلس بحرین مدعی شد: رای گیری فرصتی به مردم بحرین می دهد تا بتوانند آرای خود را ارائه کنند و به روند اصلاحات کمک کنند!
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic