من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 3 شهریور 1390

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) با پایان آخرین مقاومت باقی مانده های دیكتاتور و سقوط باب العزیزیه ، طرابلس نیز به طور رسمی سقوط كرد و به 42 سال دیكتاتوری قذافی هم پایان داده شد.

آنچه در پی می اید ادامه اخبار لحظه به لحظه خبرگزاری ابنا ست كه تقدیم مخاطبان ارجمند می شود:

ساعت 19:45سه شنبه اول شهریور به وقت تهران ـ هلهله انقلابیون در اقامتگاه دیکتاتور

رسانه های عربی لحظاتی پیش از پایان مقاومت گردانهای قذافی و ورود انقلابیون به مخفیگاه معمر قذافی خبر دادند.

شبکه های تلویزیونی العربیه و الجزیره از ورود آسان انقلابیون به باب العزیزیه خبر دادند.

این رسانه ها گزارش دادند انقلابیون بدون هر گونه مقاومتی از سوی گردانهای قذافی وارد مقر قذافی شده اند.

انقلابیون به نشانه پیروزی، هم اکنون در حال تیراندازی هوایی هستند و به جشن و پایکوبی مشغول هستند.

ساعت 20:20 به وقت تهران ـ سرنوشت قذافی در هاله ای از ابهام

باب العزیزیه مقر دیکتاتور لیبی در حالی به تصرف انقلابیون در آمده است که هنوز هیچ خبری درباره سرنوشت قذافی منتشر نشده است.

یکی از نیروهای انقلابی در تماس تلفنی با شبکه العربیه گفت : پیشروی در منطقه باب العزیزیه با احتیاط ادامه دارد.این مبارز لیبیایی از ورود به منزل سرهنگ قذافی در منطقه باب العزیزیه خبر داد.

با این حال هنوز هیچ خبری از سرنوشت دیکتاتور لیبی در دست نیست. خبرنگار الجزیره از داخل باب العزیزیه گزارش داد انقلابیون و برخی از ساکنان طرابلس پس از فروپاشی دژ دفاعی قذافی وارد آن شده اند.

انقلابیون از طریق بلندگو، تصرف باب العزیزیه مقر معمر قذافی را اعلام می کنند.

ساعت 20:42 به وقت تهران ـ سرنوشت قذافی یادآور سرنوشت صدام است

معاون سابق رئیس جمهوری عراق سرنوشت دیکتاتور لیبی را مشابه وضعیت صدام دیکتاتور معدوم عراق دانست.

"عادل عبدالمهدی" گفت : سرنوشت معمر قذافی یادآور سرنوشت صدام است که ملت عراق را در معرض انواع ظلم و ستم قرار داد.

وی افزود : اراده ملتها قوی تر است و همانطور که ملت عراق با صبر موفق شدند رژیم صدام را سرنگون کنند و به سوی دموکراسی گام بردارند امیدواریم که مردم لیبی نیز در مسیر تشکیل حکومتی بر پایه آزادی و برابری حرکت کنند.

یک منبع وابسته به وزارت امور خارجه عراق نیز اعلام کرد: عراق به زودی شورای ملی انتقالی را به رسمیت خواهد شناخت.

ساعت 21:05 به وقت تهران ـ جستجوی خانه به خانه در باب العزیزیه

انقلابیون پس از تصرف باب العزیزیه، جستجوی خانه به خانه مقر قذافی را با هدف دستگیری وی و همدستانش آغاز کرده اند.

شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد : انقلابیون وارد خانه پذیرایی از میهمانان قذافی شده اند. آنها پس از ورود به باب العزیزیه، مجسمه دیکتاتور لیبی را هم به زیر کشیدند.

انقلابیون هم اکنون با خودروهای خود در خیابانهای طرابلس جولان می دهند و به ابراز شادمانی مشغول هستند.

از سوی دیگر، مدیر بیمارستان طرابلس از پزشکان برای درمان مجروحان درخواست کمک کرد و از آنها خواست به بیمارستانها بپیوندند.

ساعت 21:26 به وقت تهران ـ ناتو به نفت لیبی چشم دوخته است

سردبیر یک روزنامه عربی با اشاره به سقوط قریب الوقوع رژیم معمر قذافی، آینده این کشور را به سبب عوامل متعددی از جمله دخالت غربی ها نگران کننده دانست.

عبدالباری العطوان" در مطلبی با عنوان "فروپاشی سریع" درباره لیبی آورده است : آنچه رخ داد نشانه شکنندگی و تزلزل دیکتاتورهای عربی و این حقیقت است که ملتی که از همه حقوق خود محروم شده است هرگز حامی طاغوتها نخواهد شد.

وی نوشت : سقوط قذافی سبب نگرانی نیست، بلکه مسئله نگران کننده، آینده لیبی است، زیرا ناتو به نفت لیبی چشم دوخته است و سعی دارد پایگاههای نظامی درآن احداث کند و از نظر سیاسی آن را تحت کنترل خود درآورد.

ساعت 21:48 به وقت تهران ـ پرچم جدید لیبی بر فراز منزل قذافی برافراشته شد

رسانه های عربی لحظاتی پیش از برافراشته شدن پرچم جدید لیبی بر فراز منزل تصرف شده قذافی و تصرف کامل باب العزیزیه خبر دادند.

شبکه الجزیره در خبری فوری گزارش داد: فرمانده انقلابیون در طرابلس گفت : 90 درصد باب العزیزیه کاملا امن است و پاکسازی ده درصد باقی مانده ادامه دارد.

وی گفت : ما از چهار محور به باب العزیزیه حمله کردیم که ناگهان استحکامات دفاعی آن فرو ریخت و توانستیم آن را به تصرف خود در آوریم.

از سوی دیگر، انقلابیون همچنان به جستجوی خانه به خانه مقر قذافی برای یافتن وی و همدستانش ادامه می دهند، انقلابیون همچنین علاوه بر به زیر کشیدن مجسمه قذافی، پرچم جدید لیبی را بر فراز منزل دیکتاتور این کشور برافراشتند.

ساعت 22:10 به وقت تهران ـ آزادسازی کامل باب العزیزیه

رسانه های عربی لحظاتی پیش از آزادسازی کامل باب العزیزیه مقر سرهنگ قذافی و سقوط نهایی رژیم وی پس از گذشت بیش از چهار دهه حکومت ظالمانه بر مردم لیبی خبر دادند.

رسانه های عربی به نقل از شورای انتقالی لیبی از تصرف کامل باب العزیزیه خبر دادند که معنای آن فروپاشی کامل رژیم معمر قذافی پس از گذشت بیش از چهار دهه است.

انقلابیون همچنین اعلام کردند باب العزیزیه تحت تصرف کامل ما قرار دارد، اما هیچ اثری از قذافی نیست.

العربیه نیز به نقل از انقلابیون گزارش داد افراد مسلح وابسته به قذافی در محله سلیم جنب باب العزیزیه حضور دارند.

این شبکه همچنین از حضور مزدوران تک تیرانداز طرفدار قذافی در برخی منازل در باب العزیزیه و حمله آنها به انقلابیون خبر داد.العربیه همچنین گزارش داد گردانهای قذافی، ساختمان پست در طرابلس را گلوله باران می کنند.

ساعت 6:40 بامداد چهارشنبه دوم شهریور به وقت تهران ـ طلوع اولین سپیده دم آزادی

خبرگزاری فارس: مردم لیبی صبح امروز در حالی طلوع اولین شعاع خورشید آزادی خود را پس از 42 سال جشن گرفتند که‌ بسیاری از آنها درباره‌ آینده‌ مبهم و کشور و دخالت بیگانگان و تاراج منابع نفتی خود نگرانند.

شادی مردم و انقلابیون در خیابان‌های طرابلس و میدان شهداء این شهر وصف ناشدنی است ، هزاران تن از ساکنان پایتخت لیبی از دیشب در میدانهای اصلی طرابلس تجمع کرده‌ و خوشحالی خود را از سقوط سرهنگ قذافی با شلیک تیرهای هوایی و سردادن شعارهای ملی ابراز می کنند.

ساعت 7:12 بامداد به وقت تهران ـ ادعای قذافی در خصوص عقب‌نشینی از "باب العزیزیه"

دیكتاتور لیبی در پیامی صوتی که از یک تلویزیون محلی پخش شد، عقب‌نشینی طرفدارانش را از باب العزیزیه اقدامی تاکتیکی دانست.

با وجودی‌که انقلابیون لیبی روز گذشته طرابلس و باب العزیزیه را تصرف و به کنترل خود درآوردند، با این حال نتوانستند، بر معمر قذافی دست یابند.

در همین راستا قذافی در یک پیام صوتی که یکی از تلویزیون‌های محلی آن را پخش کرد، تاکید کرد که عقب‌نشینی وی از باب العزیزیه طرحی تاکتیکی بوده است.

در این پیام که ایستگاه تلویزیون محلی العروبه آن را پخش می‌کرد، قذافی افزود: باب العزیزیه پس از 64 حمله هوایی ناتو تسلیم شد، اما مطمئن باشید یا بر اشغالگران پیروز می‌شویم یا به شهادت می‌رسیم.

به گفته قذافی، وی همچنان در طرابلس است و به ایستادگی و مقاومت خود ادامه می‌دهد.

ساعت 7:54 بامداد به وقت تهران ـ طرابلس همچنان ناآرام است

اوضاع امنیتی شهر طرابلس همچنان ناآر‌ام است ؛ و نقاط ایست و بازرسی در بسیاری از نقاط شهر طرابلس توسط افراد نظامی ایجاد شده‌ است ، شورای انتقالی دولت لیبی مسئولیت حفظ اموال عمومی را برعهده‌ گرفته‌ است.

اوضاع امنیتی شهر طرابلس همچنان ناآر‌ام است و درگیری های پراکنده‌ و صدای انفجار در بسیاری از نقاط این شهر شنیده‌ میشود.

هم اکنون در بسیاری از خیابانهای شهر طرابلس نقاط ایست بازرسی توسط افرادی نظامی ایجاد شده‌ که‌ برخی از آنها متعلق به‌ هواداران سرهنگ قذافی و برخی دیگر متعلق به‌ مخالفان وی هستند.

مردم عادی این شهر هم اکنون به‌ دلیل ناآرامی از ورود به‌ برخی مناطق شهر طرابلس خوداری می کنند اما همچنان میدان شهدای این شهر پذیرایی هزاران تن از مخالفان سرهنگ قذافی است که‌ برای جشن و پایکوبی در این میدان تجمع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در طرابلس صدای انفجار و درگیری در اطراف هتل رکسوس (هتل محل اقامت خبرنگارهای خارجی) همچنین شنیده‌ میشود و به‌ دلیل وجود نا آرامی عملا امکان تهیه‌ گزارش تصویری غیر ممکن شده‌ است.

برخی شاهدان نیز همچنان از وجود درگیرهای پراکنده‌ در باب العزیزیه‌ (منطقه‌ محل اقامت سرهنگ قذافی) خبر داده‌اند.

ساعت 8:15 بامداد به وقت تهران ـ شورای انتقالی: آغاز فوری مرحله انتقالی در لیبی

شورای انتقالی لیبی از آغاز فوری مرحله انتقالی برای ساخت لیبی جدید و آباد و برگزاری انتخابات پارلمانی ظرف 240 روز خبر داد.

سخنگوی انقلابیون لیبی با تاکید بر این که انقلابیون این کشور موفق شده‌اند، طرابلس و باب العزیزیه را به تصرف و کنترل خود درآورند، درباره سرنوشت قذافی و پسرانش اظهار بی‌اطلاعی کرد.

عبد الحكیم بلحاج تاکید کرد: با این که هم اکنون طرابلس و باب العزیزیه در تصرف انقلابیون است، اما هیچ‌کس از محل اختفای قذافی و پسرانش مطلع نیست.

اما محمود جبرئیل، نایب رئیس شورای انتقالی لیبی که در دوحه پایتخت قطر بسرمی‌برد، گفت که شورای انتقالی لیبی مرحله انتقالی را که مرحله سازندگی در لیبی بشمار می‌آید فورا آغاز خواهد کرد.

جبرئیل گفت: اولین انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار خواهد شد، اما برای این کار اندکی تامل لازم است و شورای انتقالی بر این اساس بر قانون اساسی که اخیرا تدوین کرد، استناد می‌جوید.

ساعت 8:38 بامداد به وقت تهران ـ شورای انتقالی از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده بود

"برنارد لیوی"، پرفسور معروف فرانسوی در مصاحبه با روزنامه "لومانتیه" تاکید کرد، برای انقلابی که هم اکنون لیبی شاهد آن است، شورای انتقالی این کشور از ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده بود.

وی افزود: شورای انتقالی لیبی تلاش داشت با برنامه‌ریزی دقیق و موشکافانه تا هر اندازه که ممکن باشد، از میزان تلفات جانی و وقوع تجاوزات و کشتارها بکاهد و این موضوعی است که مقامات و مسئولان نزدیک به وی در شورای انتقالی لیبی بر آن تاکید داشتند.

ساعت 9:12 به وقت تهران ـ خشم یهودیان لیبی از سرنگونی رژیم قذافی

پس از انتشار خبر سرنگونی رژیم معمر قذافی حالتی از خشم و غضب سراسر وجود یهودیان لیبی را که در سازمان جهانی یهود عضویت دارند، فراگرفت.یهودیان با حساسیت و توجه بسیار اوضاع لیبی و وضعیت رژیم قذافی را پیگیری می‌کردند.

روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از این یهودیان نوشت که آنچه در طرابلس روی می‌دهد، یک انقلاب ناخوشایند برای غرب است.

"آوی بدهسور"، رئیس سازمان جهانی یهود که لیبی الاصل بوده و هم اکنون در رژیم صهیونیستی بسرمی‌برد، گفت: برخی از یهودیان اعتقاد دارند، می‌توانند، املاک و اموال خود را در لیبی باز پس گیرند، اما آنچه هم اکنون در لیبی اتفاق می‌افتد، یک فاجعه است، چون انقلابیون همان مسلمانان تندرو هستند.

بدهسور افزود: آنچه در لیبی اتفاق می‌افتد، بسان همان انقلابی است که در مصر اتفاق افتاد و امروزه حتی یک یهودی هم در لیبی زندگی نمی‌کند.

ساعت 10:14 به وقت تهران ـ آمادگی انقلابیون برای حركت به سمت "سرت"

پس از این‌که انقلابیون لیبی موفق شدند، باب العزیزیه در طرابلس را بطور کامل به تصرف خود درآورند، هم اکنون به سمت شهر سرت در حرکت هستند که زادگاه قذافی بشمار می‌آید.

این درحالی است که انقلابیون روز گذشته موفق شدند، دو شهر البریقه و راس لانوف را به تصرف کامل خود در آورند که از جمله شهرهای مهم لیبی و دژهای مستحکم قذافی بشمار می‌آمد.

ساعت 10:18 به وقت تهران ـ 400 نفر کشته در نبردهای طرابلس

"مصطفی عبد الجلیل" رئیس شورای انتقالی لیبی اعلام کرد که در نبردهای طرابلس 400 نفر کشته و 600 نفر مجروح شده‌اند و انقلابیون 17 فوریه هم اکنون با مقاومت برخی از بازمانده‌های نیروهای قذافی اطراف مجتمع باب العزیزیه مواجه هستند،‌با این حال موفق شدند، بسیاری از یاران و طرفداران قذافی را به اسارت بگیرند.

ساعت 10:35 به وقت تهران ـ لیبی برای اتحادیه اروپا یك آزمایش است

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با شبكه خبری "یورونیوز"، عرصه لیبی را آزمایشی برای این اتحادیه خواند.

وی افزود: «لیبی برای ما آزمایشی است که ببینیم تا چه حد می‌توانیم سریع عمل کنیم و اینکه قادریم برای حمایت از مردم لیبی استراتژی‌های بلند و کوتاه مدت داشته باشیم یا خیر.»

چنین به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا گام‌های خود را بر اساس تحولات روزانه در لیبی برمی‌دارد.

اشتون افزود: «امروز به همکارانم گفتم که ما این کار را برای نخستین بار انجام می‌دهیم و در عین حال یاد می‌گیریم که چطور از خود انعطاف نشان داده، سریع عمل کنیم، موثر باشیم و ببینیم در چه کارهایی موفق هستیم و کجا با دیگران بهتر کار می‌کنیم.»

ساعت 10:42 به وقت تهران ـ احتمال حضور یهودیان لیبی در ساختار سیاسی جدید این کشور

با برچیده شدن حاکمیت معمر قذافی احتمال حضور جامعه کلیمیان لیبی در فرآیند سیاسی آن کشور در دوره بعد از قذافی تقویت شده است.

"جویش تلگراف" با اعلام این مطلب در این باره نوشت: رهبر جامعه یهودیان لیبی در بریتانیا گفت که از او دعوت به عمل آمده تا در دوره پس از سرهنگ قذافی خود را برای احراز یک سمت سیاسی آماده کند.

"رافائل لوزون" که با روزنامه جروزالم پست گفتگو می کرد، افزود: مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انقلابی انتقالی از وی دعوت کرده تا به لیبی بازگشته و در یک انتخابات آزاد شرکت کند.

ساعت 10:52 به وقت تهران ـ احتمال استفاده قذافی از تسلیحات شیمیایی

یک عضو برجسته شورای انقلابی لیبی نسبت به احتمال استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی معمر قذافی دیکتاتور فراری این کشور هشدار داد.

"محمد جبریل" یکی از رهبران انقلابی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در دوحه پایتخت قطر صحبت می کرد با اعلام این مطلب همچنین اضافه کرد که جنگ علیه معمر قذافی هنوز به پایان نرسیده است.

ساعت 11:00 به وقت تهران ـ غرب مرده قذافی را می خواهد

 

یک کارشناس امنیتی آلمانی با تاکید بر اینکه اگر قذافی در دادگاه لاهه محاکمه شود اعترافاتی خواهد کرد که مایه خجالت و شرمندگی سران غربی خواهد بود، تصریح کرد که بنابراین بلوک غرب مرده قذافی را می خواهد.

ساعت 11:53 به وقت تهران ـ آغازجستجو برای یافتن دیكتاتور لیبی

سخنگوی شورای نظامی لیبی با اعلام سقوط باب العزیزیه، مقر قذافی و ورود مخالفان به‌ محل زندگی سرهنگ قذافی تأكید كرد كه جستجو برای یافتن قذافی آغاز شده است.

سرهنگ "احمد بانی" از محل دقیق اختفای دیكتاتور لیبی ابراز بی اطلاعی كرد و افزود: هنوز از محل سرهنگ قذافی اطلاع دقیقی وجود ندارند و نیروهای ناتو نیز چیزی به‌ ما ابلاغ نکرده‌اند اما ما به‌ تمامی نقاط مرزی و ایست بازرسی های بین شهری و داخل شهری نیز اعلام کرده‌ایم که‌ تمامی خودروها را بازرسی کنند و به‌ محض شناسایی آنها را دستگیر کنند.

این سخنگو در پاسخ به این سوال كه آیا "شما مطمئن هستید که‌ قذافی از لیبی خارج نشده‌، گفت: به‌ طور کامل و یقین مطمئن نیستیم ، همانطور که‌ گفتم ما از محل اختفای وی آگاه‌ نیستیم ، اما به‌ احتمال 90 درصد و طبق اطلاعاتی که‌ داریم وی از لیبی خارج نشده‌ است.

احمد بانی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت امام موسی صدر و اینكه تاکنون اخباری از وی در دست دارد یا خیر گفت: نیروهای ما وارد بسیاری از زندانهای مخوف سرهنگ قذافی شده‌اند و تمامی زندانهای سیاسی را آزاد کرده‌اند اما تاکنون امام موسی صدر را ندیده‌ و اخباری از محل حضور وی نیز نداریم ، با این حال به‌ محض اعلام هر خبری از ایشان ، آن را به‌ اطلاع مردم خواهیم رساند.

ساعت 13:24 به وقت تهران ـ نقش فعال اسلامگرایان در آینده لیبی

یک کارشناس سوئیسی با تاکید بر اینکه لیبی پس از سقوط قذافی مرحله حساس و پیچیده ای را پیش رو دارد نقش اسلامگرایان را در آینده این کشور پررنگ توصیف کرد.

"بت اشتایفر" یک خبرنگار و کارشناس مسائل مغرب در کشور سوئیس در گفتگو با روزنامه "تاگس انسایگر" درباره تاثیرات سقوط دیکتاتور لیبی در منطقه اظهار داشت : سقوط این دیکتاتور می تواند به حرکتهای اعتراض آمیز در دیگر کشورهای منطقه نیروی تازه ای بدهد. به ویژه در الجزایر و مغرب، اما این موضوع بستگی به این دارد که در لیبی پس از سقوط قذافی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره دوران پس از قذافی چیست؟ خاطر نشان کرد: لیبی مرحله کاملا حساس و پیچیده ای را پیش رو دارد. شورای انتقالی در این کشور تکلیف بزرگی بر دوش دارد و باید این کشور را وارد مرحله جدیدی کند، اما اکثریت مردم لیبی و البته نه همه آنها پشتیبان این حکومت انتقالی هستند. ممکن است اختلافات و تضادهایی در این کشور رخ دهد که می تواند به درگیریهای خونین منجر شود.

این کارشناس مسائل مغرب در ادامه این گفتگو گفت : مدارکی وجود دارد که نشان می دهد الجزایر در هفته های گذشته از رژیم قذافی حمایت می کرده است. سقوط قذافی می تواند برای حکومت الجزایر طبیعتا یک دینامیک خطرناک را ایجاد کند. تا به حال اعتراضات در این کشور با مسائل مالی با برخی اقشار جامعه آرام می شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه لیبی با توجه به منابع عظیم نفتی به اندازه کافی پول دارد و به حمایتهای مالی نیاز ندارد، اظهار داشت: این کشور به ویژه به حمایت برای بازسازی جامعه غیر نظامی نیاز دارد.

ساعت 14:48 به وقت تهران ـ آغاز انحراف در انقلاب لیبی

یک سخنگوی انقلابیون لیبی در گفتگو با یک روزنامه چاپ سرزمینهای اشغالی به نیاز مخالفان قذافی برای دریافت کمکهای بین المللی به ویژه از جانب رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

"احمد شعبانی" در گفتگو با روزنامه هاآرتض با بیان این مطلب در ادامه گفت : یک پرسش اصلی در این باره وجود دارد و آن اینکه اسرائیل چه زمانی ما را به رسمیت می شناسد؟ لیبی نیازمند هرگونه کمک بین المللی است.

احمد شعبانی که بنیانگذار حزب "دموکراتیک خلق" لیبی است، درباره اینکه لیبی جدید به چه نوع کمکهایی نیاز دارد؟ اظهار داشت : ما از اسرائیل می خواهیم که از نفوذ خود استفاده و به پایان سلطه قذافی و خانواده اش بر لیبی کمک کند.

این سخنگوی انقلابیون لیبی در حالی دست کمک به سوی رژیم صهیونیستی دراز کرده که خود این رژیم وضعیت چندان مناسبی در جامعه بین الملل ندارد.

ساعت 14:59 به وقت تهران ـ لیبی را جهنم انقلابیون می کنیم!

سخنگوی رژیم قذافی ادعا کرد با حضور قریب الوقوع نیروهای کمکی در طرابلس، آنها، لیبی را به جهنم انقلابیون تبدیل خواهند کرد.

"موسی ابراهیم" گفت : 6500 داوطلب به طرابلس رسیده اند و ما آنها را به سلاح مجهز می کنیم و به آنها آموزش لازم را خواهیم داد.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح لیبی برخی فرماندهان انقلابیون را دستگیر کرده اند و درصورتی که بمباران لیبی ادامه پیدا کند لیبی را به جهنمی از آتش و مرگ تبدیل خواهیم کرد."موسی ابراهیم" کشورهای غربی را به تلاش برای غارت لیبی متهم کرد.

شایان ذکر است که انقلابیون لیبی دیروز منزل معمر قذافی در باب العزیزیه را به تصرف خود درآوردند.

ساعت 15:26 به وقت تهران ـ مرز تونس و لیبی بسته شد

"مختار بن نصر" یکی از مقامات ارتش تونس اعلام کرد: این کشور مرزهای خود را با لیبی بسته است و تلاش می کند مسئولیت طرف لیبی در مرزهای مشترک دو کشور را به انقلابیون واگذار کند.

وی افزود: این اقدام در راستای جلوگیری از ناامنی ناشی از درگیری انقلابیون و عوامل معمر قذافی انجام می شود. مرز الذهبیه - وازن مرز مشترک دو کشور در 850 کیلومتری جنوب غرب پایتخت تونس واقع است.

ساعت 15:48 به وقت تهران ـ تنها قذافی را به عنوان رهبر لیبی می شناسیم

رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد کشورش همچنان دیکتاتور لیبی را به عنوان رهبر این کشور به رسمیت می شناسد.

"هوگو چاوز" که از معدود حامیان بین المللی رژیم قذافی است، قدرتهای غربی را نیز متهم کرد با سوء استفاده از قوانین بین المللی به شورشهای داخلی در لیبی دامن زده اند.

چاوز پس از انتشار خبر تصرف خانه قذافی توسط انقلابیون لیبی یادآور شد: حقوق بین المللی که غرب ادعای آن را دارد، کجاست؟ گویی اکنون عصر غارنشینان است.

ساعت 16:07 به وقت تهران ـ نشست اتحادیه عرب برای بررسی مجدد عضویت لیبی

اتحادیه عرب روز پنجشنبه سوم شهریور برای بررسی مجدد عضویت لیبی در این اتحادیه نشست برگزار می کند.

در این نشست فوق العاده عضویت مجدد لیبی در اتحادیه عرب بررسی خواهد شد. گفتنی است در پی کشتار وحشیانه معترضین لیبیایی توسط رژیم دیکتاتوری معمر قذافی اتحادیه عرب 23 فوریه طی نشستی عضویت لیبی در این اتحادیه را به حال تعلیق درآورده بود.

این اقدام اتحادیه عرب پس از آن صورت می گیرد که در پی پیروزی انقلابیون لیبی بسیاری از کشورهای عربی شورای ملی انتقالی لیبی را به عنوان تنها نماینده قانونی ملت لیبی به رسمیت شناخت.

ساعت16:20 به وقت تهران ـ شلیک موشکهای گراد به باب العزیزیه

منابع خبری دقایقی پیش از حملات موشکی نیروهای طرفدار قذافی به برخی مناطق پایتخت از جمله باب العزیزیه خبر دادند.

نیروهای طرفدار معمر قذافی، مناطقی از پایتخت لیبی از جمله باب العزیزیه را گلوله باران کردند.

بر اساس این گزارش، گردانهای قذافی، مناطقی در پایتخت را با موشکهای گراد هدف قرار داده اند و در این حملات از تانک استفاده می کنند.

ساعت16:34 به وقت تهران ـ 35 خبرنگار در اسارت نیروهای قذافی

نیروهای طرفدار قذافی مرکز طرابلس را همچنان گلوله باران می کنند.

از سوی دیگر 35 خبرنگار در هتل رکسوس به گروگان نیروهای قذافی در آمدند، هتل رکسوس جایگاه خبرنگاران در وضعیت خطرناکی به سر می برد.

العربیه به نقل از منبع گزارش داد شخصیت مهمی در داخل این هتل حضور دارد، این شبکه به جزئیات بیشتری درباره این خبر اشاره نکرد.

ساعت 16:41  به وقت تهران ـ تا 8 ماه دیگر انتخابات برگزار می کنیم

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی با اشاره به پایان دوران سلطه قذافی بر این کشور از برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری طی هشت ماه آینده خبر داد.

"مصطفی عبدالجلیل" گفت : ظرف هشت ماه انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برگزار می کنیم؛ ما خواستار حکومت دموکراسی و قانون اساسی عادلانه هستیم.

وی افزود: ما نمی خواهیم همانند سابق منزوی باشیم و لیبی جدید باید متفاوت از قبل و آزادی و برابری و برادری در آن حاکم باشد.

عبدالجلیل درباره سرنوشت قذافی گفت : وی و یارانش محاکمه خواهند شد و دادگاه وی در لیبی برگزار خواهد شد که دادگاهی عادلانه خواهد بود، ما می خواهیم آنها را زنده دستگیر کنیم و بر خلاف رفتاری که قذافی با دشمنانش داشت، با او برخورد می کنیم.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی تصریح کرد: دوران قذافی به سر آمده است و با دستگیری و محاکمه اش به خاطر جنایاتش پایان وی فرا می رسد.

ساعت 16:50  به وقت تهران ـ آینده لیبی باید به دست مردم این کشور تعیین

وزیر امور خارجه اندونزی سقوط رژیم قذافی را پایان دوران خشونت دولتی در این کشور دانست و خواستار تعیین آینده این کشور به دست مردم لیبی شد.

ساعت 17:00 به وقت تهران ـ قذافی خودکشی می کند

مسئول نظامی شورای انتقالی لیبی ضمن هشدار به انقلابیون درباره ورود به سردابهای باب العزیزیه، از خودکشی احتمالی دیکتاتور فراری خبر داد.

"عمر الحریری" گفت : "معمر قذافی" تا زمانی که احساس کند گردانهای وی در شهرهای دیگر مقاومت می کنند، تسلیم نخواهد شد.

وی افزود: قذافی چاره ای جز مقاومت ندارد و به احتمال زیاد وی در "سرت" است علاوه بر این، قذافی احتمال نمی داد که باب العزیزیه سقوط کند.

الحریری تصریح کرد: ما از ناتو خواسته ایم که برای افزایش روحیه انقلابیون "باب العزیزیه" را مورد هدف قرار دهد، زیرا اماکنی است که هنوز ناتو آنها را بمباران نکرده است.

وی بیان کرد: انقلابیون هنگام ورود به سردابهای باب العزیزیه باید نهایت دقت را به کار گیرند، زیرا امکان مین گذاری آن از سوی عوامل قذافی وجود دارد.

الحریری گفت : قذافی اگر پناهگاه امنی پیدا نکند به احتمال زیاد خودکشی خواهد کرد، اما در صورتی که به دست انقلابیون بیفتد محاکمه خواهد شد.
طبقه بندی: لیبی،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic