من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 22 مرداد 1390

 اوضاع در خاورمیانه همچنان بحرانی و نا ارام است .

بیداری اسلامی عرصه را بر دیکتاتورها تنگ کرده است تا جایی که آنان برای ماندن در قدرت به هر وسیله ای متوسل می شوند.

امواج اعتراضات امروز به اروپا هم سرایت کرده و این روزها انگلستان شاهد اعتراضات اجتماعی وسیعی است .

آنچه در پیش رو دارید آخرین اخبار مربوط به جریان بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه است:

مصر/ 

ــ تجمع تظاهرات‌كنندگان مصری در التحریر و استقرار نیروهای امنیتی

میدان التحریر قاهره از صبح امروز شاهد تظاهرات‌كنندگان مصری كه از جریان‌های مختلف است برای حضور در جمعه "عشق به مصر " در این میدان تجمع كرده‌اند.

با وجود اختلاف نظر میان گروه‌ها و تشكل‌های سیاسی مصری مبنی بر حضور در تظاهرات جمعه "عشق به مصر " میدان التحریر از اولین ساعات بامداد امروز شاهد تجمع تظاهرات‌كنندگان مصری در آن است.

با افزوده شدن بر تعداد تظاهرات‌كنندگان در میدان التحریر نیروهای امنیتی مصر نیز بار دیگر در این میدان و خیابان‌های منتهی به آن مستقر شدند.

مصر/ 

ــ تجمع تظاهرات‌كنندگان مصری در التحریر و استقرار نیروهای امنیتی

میدان التحریر قاهره از صبح امروز شاهد تظاهرات‌كنندگان مصری كه از جریان‌های مختلف است برای حضور در جمعه "عشق به مصر " در این میدان تجمع كرده‌اند.

با وجود اختلاف نظر میان گروه‌ها و تشكل‌های سیاسی مصری مبنی بر حضور در تظاهرات جمعه "عشق به مصر " میدان التحریر از اولین ساعات بامداد امروز شاهد تجمع تظاهرات‌كنندگان مصری در آن است.

با افزوده شدن بر تعداد تظاهرات‌كنندگان در میدان التحریر نیروهای امنیتی مصر نیز بار دیگر در این میدان و خیابان‌های منتهی به آن مستقر شدند.

یك منبع امنیتی اعلام كرد: برای جلوگیری از حضور مصری‌ها در التحریر تدایبر امنیتی بی‌سابقه‌ای اتخاذ شده است.

گروه‌ها و تشكل‌های سیاسی مصر قرار بود، امروز جمعه با برگزاری تظاهراتی در میدان التحریر تحت عنوان جمعه "عشق به مصر " بر اتحاد و وحدت میان تمام گروه‌ها و تشكل‌های سیاسی و اجتماعی مصر و تشكیل جامعه مدنی تاكید كنند.

حمله نیروهای امنیتی به اعتصاب‌كنندگان التحریر در شب اول ماه مبارك رمضان و موكول كردن اعتصاب به بعد از ماه رمضان توسط برخی از جریان‌های انقلابی و سیاسی مصری در كنار برگزاری جلسه اول دادگاه محاكمه موجب بروز اختلاف برسر برگزاری تظاهرات جمعه عشق به مصر شد.

درحالی كه برخی گروه‌های اسلامگرا بر برگزاری تظاهرات تاكید كردند، دیگر تشكل‌های سیاسی مصر حضور در این تظاهرات را رد كردند و همین موجب بروز اختلاف میان انقلابیون مصر درباره تظاهرات جمعه "عشق به مصر " شد.

ــ بازدید الطنطاوی از میدان التحریر برای اطلاع از اوضاع امنیتی

پس از استقرار نیروهای امنیتی مصر در میدان التحریر جهت ممانعت از تجمع تظاهرات‌كنندگان در آن و برگزاری جمعه "عشق به مصر " رئیس شورای عالی نظامی شخصا از این میدان بازدید بعمل آورد.

نیروهای امنیتی مصر امروز از برگزاری تظاهرات جمعه "عشق به مصر " در میدان التحریر جلوگیری كردند.

این نیروها كه مشاهده كرده بودند،‌ انقلابیون مصری از اولین ساعات بامداد امروز در حال تجمع و گرد آمدن در میدان التحریر هستند، ضمن استقرار در میدان و خیابان‌های منتهی به آن مانع برگزاری تظاهرات در التحریر شدند.

پس از انتشار این خبر المشیر الطنطاوی برای اطلاع از اوضاع میدان شخصا از آن بازدید بعمل آورد.

ــ احتمال دخالت آمریكا در انتخابات آینده ریاست جمهوری مصر

 دبیركل سابق اتحادیه عرب از دخالت احتمالی آمریكا در انتخابات ریاست جمهوری آینده این كشور خبر داد و در عین حال از امضای توافقنامه "كمپ‌دیوید " بین مصر با رژیم صهیونیستی حمایت كرد.

" عمرو موسی" نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با روزنامه مصری "الیوم السابع در پاسخ به این سوال كه در صورتی كه قانون اساسی جدید مصر این اختیار را به رئیس جمهور بدهد كه حسنی مبارك را عفو كند و شما به عنوان ریاست جمهوری مصر انتخاب شده باشید، آیا وی را خواهید بخشید، گفت: اتخاذ این تصمیم منوط به موافقت پارلمان و دولت و به عبارت بهتر موافقت ملت مصر است و در آن صورت است كه مبارك را خواهد بخشید؛ از سوی دیگر این تصمیم نباید از روی ترحم و دلسوزی اتخاذ شود.

دیبركل سابق اتحادیه عرب در پاسخ به این سوال كه درصورت پیروزی در انتخابات آیین اسلامی یا همان شریعت را به اجرا خواهید گذاشت یا نه گفت كه من قانون اساسی را به اجرا می‌گذارم و بند دوم قانون اساسی تاكید می‌كند كه شریعت منبع اساسی قانونگذاری در مصر است.

ــ سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه مصر به تركیه

وزیر امور خارجه مصر كه برای برخی تماس‌های دیپلماتیك در تركیه بسر می‌برد، با نخست وزیر و رئیس جمهور این كشور دیدار و گفت‌وگو كرد.

" محمد كمال عمرو" وزیر امور خارجه مصر و هیات همراه وی روز پنج شنبه مورد استقبال عبدالله گل رئیس جمهور تركیه قرار گرفتند.

دولت موقت مصر اعلام كرد، در صدد است با هماهنگی شورای عالی نظامی حالت فوق العاده در این كشور را لغو كند.

"عصام شرف" نخست وزیر مصر اعلام كرد، قصد دارد با هماهنگی شورای عالی نظامی مصر حالت فوق العاده در این كشور را لغو كند.

حالت فوق العاده كه منع تجمع و برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز را در برمی‌گیرد، 30 سال است بر مصر اجرا شده و لغو آن یكی از خواسته‌های انقلابیون این كشور است.

این درحالی است كه برخی مناطق و شهرهای مصر شاهد نوعی هرج و مرج و ناآرامی است،‌ در قاهره مزدوران و دست‌فروشان مصری در چند خیابان ضمن درگیری با یكدیگر و استفاده از سلاح‌های گرم و سرد موجب ناامنی در منطقه قاهره شدند.

یمن/  

ــ مردم یمن در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند

یک روز بعد از اینکه علی عبدالله صالح، رئیس جمهور فراری یمن، از لزوم برخورد مثبت با پیشنهاد کشورهای عرب شورای همکاری خلیج فارس خبر داد، صدها هزار نفر از مردم یمن با ریختن به خیابانها، سقوط رژیم دیکتاتوری را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان با تجمع در منطقه ای در غرب صنعا شعار خداوندا ما را در ماه رمضان پیروز گردان سر دادند.

در این تظاهرات که جمعه پیروزی نامیده شده است، مردم شعار می دادند: مخالفان حاکمان ستمگر، انقلاب، انقلاب؛ تظاهرکنندگان شکل گیری یک یمن جدید را خواستار شدند.

تظاهرات مشابهی نیز در شهرهای تعز، اَب، حدیده، صعده، عدن و نیز مارب برگزار شد.

ــ نیروهای امنیتی یمن با یورش به تظاهرکنندگان در تعز چهار نفر را زخمی کردند

نیروهای امنیتی یمن پنجشنبه شب با حمله به تظاهرکنندگان در شهر تعز در جنوب این کشور چهار نفر را زخمی کردند.

معترضان یمنی سرنگونی رژیم حاکم بر یمن را خواستارند. شاهدان گفتند مخالفان رژیم علی عبد الله صالح با سردادن شعارهایی پایان حکومت نظامیان بر یمن را خواستار شدند و به تیراندازی به سوی تظاهر کنندگان اعتراض کردند.

، شهر تعز در جنوب یمن شامگاه پنجشنبه در پی شکست مذاکرات بین عبدالله قیران مدیر امنیت این شهر و مراد العوبلی فرمانده نیروهای گارد ریاست جمهوری در این شهر برای توقف درگیری ها صحنه تیراندازی های گسترده بین دو طرف بود.

ــ سومین حضور علنی دیكتاتور یمن

دیكتاتور یمن دیروز در سومین حضور علنی خود نشستی با سایر مقامات یمنی كه به همراه او برای درمان در ریاض به سر می‌برند، برگزار كرد كه از طریق تلویزیون رسمی یمن پخش شد.

تلویزیون رسمی یمن نشان داد كه صالح روی پاهای خود راه می‌رفت و زخم‌های روی صورت او بهبود یافته اما دست‌های او همچنان باندپیچی بود.

از سوی دیگر یك مقام برجسته حزب حاكم یمن اعلام كرد كه صالح با از سرگیری مذاكرات بر اساس طرح ابتكاری شورای همكاری خلیج فارس برای برون‌رفت از بحران كنونی موافقت كرده است.

این منبع دولتی یمن تاكید كرد كه عبدالله صالح همچنان تحت معالجه است و چندی پیش در عربستان با هیئتی از حزب كنگره ملی حاكم دیدار كرده و با به جریان افتادن دوباره طرح شورای همكاری خلیج فارس درباره انتقال قدرت در یمن موافقت كرده است.

ــ صنعاء درخواست میانجیگری از تركیه را رد كرد

منابع آگاه دیپلماتیك یمن اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست كمك صنعاء از تركیه برای میانجیگری را رد كردند.

این در حالی است كه در پی سفر "عبدالكریم الاریانی " مشاور سیاسی صالح به آنكارا، منابع مختلف اعلام كردند كه هدف از این سفر درخواست كمك از تركیه برای میانجیگری و مهار بحران سیاسی در یمن است.

ــ لغو سفر معاون دیكتاتور به ریاض

منابع آگاه اعلام كردند كه "عبدربه منصور هادی " كه قرار بود اوایل هفته جاری به ریاض سفر و با صالح دیدار كند، این سفر را لغو كرد. وی به صالح اعلام كرد كه مذاكرات با رهبران معارض برای حل‌وفصل اختلافات موجود به بن بست‌رسیده است.

لیبی/

ــ شرق "البریقه " بدست مخالفان قذافی افتاد

مخالفان فذافی اعلام كردند كه موفق شده‌اند بخش شرقی شهر البریقه را به تصرف خود در‌آورند.

درگیری مخالفان لیبی با نیروهای قذافی همچنان در جبهه‌های مختلف ادامه دارد و روند پیروزی‌هایی كه از هفته گذشته آغاز شده بود، با تصرف بخش شرقی البریقه تداوم یافت.

سخنگوی مخالفان اعلام كرد كه مخالفان رژیم قذافی روز گذشته موفق شدند، مناطق مسكونی بخش شرقی البریقه را تصرف كنند، اما غرب این شهر كه تاسیسات نفتی در آن متمركز می‌باشد، همچنان در دست نیروهای قذافی است.

در مصراته هم مخالفان با پیشروی از سمت شرق تلاش دارند، شهر تاورگا را تصرف كنند. نیروهای قذافی از این شهر برای شلیك موشك‌های دوربرد خود استفاده می‌كنند.

ــ تلاش وابستگان رژیم قذافی برای فروش اموال سفارت لیبی در انگلیس

یک روزنامه انگلیسی از تلاش ناکام دیپلماتهای وابسته به رژیم قذافی برای فروش اموال و دارایی های سفارت لیبی در لندن پس از اخراج از انگلیس پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر،  روزنامه ایندیپندنت امروز در گزارشی نوشت : برخی دیپلماتهای لیبیایی پس از صدور دستور اخراج از انگلیس، درصدد فروش واحدهای آپارتمانی، خودروهای لیموزین و دستگاههای الکترونیکی متعلق به سفارتخانه بودند.

دیپلماتهای وابسته به رژیم قذافی که اخیرا از لندن اخراج شدند در نظر داشته اند 9 واحد مسکونی و 29 دستگاه خودرو شامل مرسدس بنز و لیموزین را با قیمتهای بسیار پایین به فروش برسانند.

مقامات انگلیسی معتقدند دیپلماتهای قذافی در پی دستور صادره از سوی طرابلس، اقدام به فروش این اموال کرده اند تا بتواند برای رژیم محاصره شده قذافی اموالی را جمع آوری کنند.

بر این اساس، رژیم قذافی هم اکنون در اثر فشارهای وارده به اکثر سفارتخانه های خود دستور داده است تمام اموال و دارایی های  قابل عرضه را به فروش برسانند. انگلیسیها معتقدند این اقدام به معنای قرار گرفتن رژیم قذافی در تنگنای شدید مالی و ناشی از قطع امید آنان از آینده رژیم خود است.

ــ مخالفان قذافی سفارت لیبی در سوئد را اشغال كردند

شماری از مخالفان رژیم قذافی اقدام به اشغال سفارت لیبی در استكهلم كردند كه توسط پلیس سوئد بازداشت شدند.

پلیس سوئد اعلام كرد هفت مرد كه دیروز ـ پنجشنبه 20 مرداد ـ  اقدام به ورود غیرقانونی و اشغال سفارت لیبی در استكهلم كرده بودند تا به رژیم "معمر قذافی " اعتراض خود را نشان دهند، دستگیر شده‌اند.

به گفته پلیس این معترضان كه سوئدی هم صحبت نمی‌كردند تهدید به پریدن از پنجره‌های ساختمان سه طبقه سفارت كرده و به زبان انگلیس اعلام كردند "درصورتی كه وارد شوید خودمان راخواهیم كشت. "

همچنین این افراد پرچم مخالفین لیبی را از یكی از پنجره‌های سفارت به بیرون به اهتزار در آوردند.

تونس/

ــ فراخوان برگزاری تظاهرات میلیونی در تونس

 سندیكای عمومی كارگزان تونس با دادن فرخوانی از مردم تونس خواست در تظاهرات "وفاداری به شهدا " در روز دوشنبه ـ 24 مرداد ـ برای تحقق اهداف انقلاب شركت كنند.

سندیكای عمومی كارگزان تونس درصدد برگزاری تظاهراتی میلیونی در روز دوشنبه آتی به نام "وفاداری به شهدا " جهت تحقق اهداف انقلاب تونس است.

"عبد الكریم عانسى" از فعالان سیاسی تونس تاكید كرد: این تظاهرات با مشاركت سندیكاهای كارگری و جوانان انقلاب برگزار خواهد شد.

در همین راستا روز گذشته نیز كشور تونس شاهد برگزاری راهیپمایی ‌اعتراض‌ آمیز بود و شركت‌كنندگان در تطاهرات با روسن كردن شمع یاد و خاطره شهدای انقلاب تونس را گزامی‌ داشتند.

پس از آزادی دو وزیر رژیم سابق توسط دادگاه تونس و فرار یكی از نزدیكان زین العابدین بن علی به خارج اوضاع امنیتی در این كشور به دلیل خشم مردم تونس از این اقدام دوباره متشنج شده است.

مغرب/

ــ انتخابات زودهنگام پارلمانی پاییز امسال در مغرب

 دولت مغرب در ادامه اقدامات خود برای فرونشاندن اعتراضات مردمی در این كشور اعلام كرد، انتخابات زود هنگام پارلمانی را پاییز سالجاری برگزار می‌كند.

در ادامه اقدامات به ظاهر اصلاح‌طلبانه پادشاه مغرب برای آرام نمودن اعتراضات مردمی این كشور كه خواستار اصلاحات سیاسی است، ماه اكتبر زمان برگزاری انتخابات اعلام شد.

"خالد الناصری" وزیر ارتباطات و سخنگوی دولت مغرب اعلام كرد كه انتخابات پارلمانی این كشور در هفتم اكتبر جاری ـ 15 مهر ـ  برگزار می‌شود.

الناصری در ادامه با اشاره به این‌كه احتمال تعویق انتخابات نیز وجود دارد، گفت: درصورت به تعویق افتادن، انتخابات دو هفته دیگر از موعد اعلام شده برگزار خواهد شد.

"محمد ششم " پادشاه مغرب اواخر ژوئیه در پیامی تلویزیونی خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام برای تدوین قانون اساسی جدید این كشور شد.

سوریه/

ــ فعلا قصد منزوی كردن سیاسی و اقتصادی سوریه را داریم

وزیر امور خارجه آمریكا از روسیه خواست تا از فروش تسلیحات نظامی به دولت سوریه خوداری كرده و از چین و هند هم توقع دارد تا به اعمال تحریم‌ها علیه این كشور بپیوندند.

"هیلاری كلینتون " وزیر امور خارجه آمریكا روز پنج شنبه اعلام كرد كه كشورش انتظار دارد كه چین و هند به تحریم‌ها علیه سوریه بپیوندند و روسیه نیز از فروش تسلیحات نظامی به این كشور دست بردارد.

ــ كلینتون خواستار تحریم صنعت نفت و گاز سوریه شد

وزیر خارجه آمریكا در مصاحبه با یك شبكه آمریكایی اعلام كرد آنچه كه باید برای اعمال فشار به دولت سوریه انجام دهیم تحریم صنعت نفت و گاز این كشور است.

"هیلاری كلینتون " وزیر خارجه آمریكا در مصاحبه با شبكه "سی بی اس " در خصوص كناره‌گیری "بشار اسد " رئیس‌جمهور سوریه از قدرت اعلام كرد : این مسئله به مردم سوریه مرتبط می‌شود اما من می‌توانم به شما بگویم كه "باراك اوباما " رئیس‌جمهوری آمریكا و من در تلاش سرسختانه ای هستیم تا به گزینه‌های بین‌المللی نظم ببخشیم زیرا این تنها آمریكا نیست كه خواستار مشاهده تغییرات صلح‌آمیز در سوریه است.

وی در ادامه افزود: اعمال فشار نیازمند مخالفان سازماندهی شده است در حالیكه مخالفان ، سازماندهی نشده‌اند بنابراین ما در تلاش هستیم تا شرایط را برای مخالفان تسهیل كنیم تا بتوانند با یكدیگر یكپارچه و متحد باشند.

ــ حمایت اوباما و اردوغان از مخالفان برای براندازی نظام سوریه

رئیس‌جمهوری آمریكا و نخست‌وزیر تركیه در یك تماس تلفنی با یكدیگر در خصوص تحولات سوریه بحث و مذاكره كردند و خواستار حمایت از مخالفان سوری شدند.

كاخ سفید روز گذشته بیانیه‌ای را منتشر كرد و از گفت‌وگوی تلفنی "باراك اوباما " و "رجب طیب اردوغان " در خصوص تحولات اخیر سوریه خبر داد.

بنا بر بیانیه كاخ سفید، اوباما و اردوغان با تأكید برحمایت از مخالفان سوری تصریح كردند كه خونریزی علیه مردم سوریه باید فوراً متوقف شود.

رئیس‌جمهوری آمریكا و نخست‌وزیر تركیه همچنین بر انتقال قدرت در سوریه به سوی دموكراسی و حمایت از آرمانهای معترضان، تاكید كردند.

بر اساس این گزارش، "بشار اسد "، رئیس جمهوری سوریه اعلام كرده است كه به مقابله با "گروههای تروریستی " ادامه خواهد داد.

آمریكا و متحدان غربی این كشور تلاش می‌كنند كه شورای امنیت را به تحریم سوریه ترغیب كنند اما چین و روسیه كه دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند به همراه هند، برزیل و آفریقای جنوبی كه از اعضای غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به حساب می‌آیند، با تصویب چنین قطعنامه‌ای علیه سوریه مخالفند.

ــ آرامش به شهرهای سوریه بازگشت

با وجود تلاش گروه‌های مسلح و شبه نظامی برای تداوم ناامنی در سوریه، آرامش و امنیت به اكثر شهرهای این كشور بازگشته است.

به گزارش خبرگزاری سوریه "سانا "، پس از حملات نیروهای مسلح و شبه نظامیان به شهر ادلب سوریه كه با ایجاد رعب و وحشت و قتل و كشتار در میان مردم شهر همراه بود، ساكنان این شهر از این‌كه ارتش آرامش و امنیت را به این شهر بازگرداندند، تشكر كردند.

همچنین امروز پیكر سه تن از نیروهای نظامی سوریه كه در ریف دمشق ، حمص و دیر الزور توسط گروه‌های مسلح و شبه نظامیان به قتل رسیده بودند، تشیع شدند.

این درحالی است كه خبرگزاری شین‌هوا با اشاره به این‌كه آرامش به استان حماة بازگشته است، تاكید كرد كه یگان‌های ارتش سوریه در پاسخ به درخواست شهروندان و ساكنان این شهر جهت مقابله با گروه‌های تروریستی مسلح، این گروهها را از این شهر خارج كرده و آرامش را به این شهر بازگردانده‌اند.

اردن/  

ــ تداوم اعتراضات مردمی در اردن؛ درخواست برای انحلال پارلمان

انقلابیون و شهروندان معترض اردنی در ادامه فعالیت‏های اعتراضی خود با برگزاری یك تحصن خواستار كناره گیری دولت، انحلال پارلمان و نیز مبارزه با فساد شدند.

ــ كارشكنی دولت در مراسم اعتراضی شهروندان

دولت اردن با قطع برق محل تحصن انقلابیون این كشور در شهر "طفیله " قصد كارشكنی و ممانعت از برگزاری این تحصن را داشت ولی موفق به این كار نشد.

درحالیكه ساكنان منطقه "طفیله " با برگزاری یك تحصن اعتراضی خواستار برقراری اصلاحات در كشور بودند، برق این منطقه به طور ناگهان و بی سابقه قطع شد ولی شهروندان معترض بدون اعتنا به این مساله به فعالیت خود ادامه دادند.

ــ تظاهرات اعتراضی در شمال اردن

صدها تن از ساكنان شهر "اربد " (شمال اردن) با برگزاری یك تظاهرات اعتراضی از مقابل مسجد جامع این شهر، خواستار تحقق اصلاحات در كشور و مبارزه با فساد و مفسدین شدند.

شهروندان "اربد " همچین خواستار تعدیل قانون اساسی به منظور رسیدن به دولت پارلمانی متخب ملت شدند.

شركت كنندگان در این مراسم آمادگی خود را به منظور افزایش فعالیت‏های اعتراضی علیه دولت در ماه مبارك رمضان و نیز برگزاری یك تحصن شبانه اعلام كردند.

ــ انقلابیون اردن خواستار عدم ضرب و شتم شهرندان شدند

انقلابیون اردن با ارسال نامه ای به "عبدالله دوم " پادشاه اردن اعلام كردند كه عملكرد دولت در زمینه مدیریت كشور سبب شده كه مردم خواستار اصلاحات در كشور شوند و برای این كار به برگزاری تحصن و تظاهرات روی آورند.

در بخشی از این نامه آمده است: بی توجهی دولت به خواست شهروندان سبب افزایش نارضایتی آنان شده ولی دولت توجهی به این مسله ندارد كه همین اعتراضات چهره حقیقی كشور را خدشه دار می‏كند.
طبقه بندی: بحرین،  مصر،  تونس،  لیبی،  یمن،  خبر،  اردن،  سوریه، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات