من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 تیر 1390

 روزنامه "گاردین" در مطلبی عنوان کرد: جدال علمای افراطی سعودی با پادشاه عربستان به حدی رسیده است که برخی از آنها ملک عبدالله را متهم کرده‏اند که به تدریج درحال دور شدن از اسلام است.

"جیسون بورک" گزارشگر گاردین دراین باره نوشت: "شیخ سعد بن ناصر الشثری"، روحانی ارشد سعودی و عضو هیأت علمای ارشد، که هدایت مخالفان با اصلاحات را در دست گرفته بود، از سوی ملک عبدالله برکنار شد؛ زیرا الشثری به شدت با مجوز پادشاه برای حضور دختران و پسران در دانشگاه علوم و فن‏آوری ملک عبدالله مخالفت کرده بود.

بورک می‏افزاید: جدال پادشاه عربستان با علمای افراطی مساله تازه‏ای نیست، و این درگیری‏ها فقط به علما ختم نمی‏شود؛ بصورتی‏که حتی برخی از اعضای خاندان حاکم در برابر اصلاحات در این کشور مقاومت می‏کنند.

در همین راستا "شاهزاده نایف بن عبدالعزیز"، وزیر کشور عربستان در پاسخ به "ریچارد اردمن" فرستاده آمریکا که گفته بود هیچ ملتی بدون مشارکت همه شهروندان آن پیشرفت نمی‏کند، گفته بود: تغییر عادت‏ها بسیار دشوار است
طبقه بندی: حجاز، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic