من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 تیر 1390

  انقلاب مردم بحرین دیروز با سه رویداد مهم همراه شد؛ «برگزاری مراسم افتتاحیه مذاکرات موسوم به "گفتگوی توافق ملی"»، «عقب‏نشینی نیروهای کویتی از سواحل بحرین» و «تظاهرات بزرگ مردم بحرین در تشییع جازه شهید سی و نهم انقلاب» که در واقع رد گفتگوهای پادشاه بود.

آنچه در پی می‏آید حوادث مرتبط با امروز یکشنبه 12 تیر 1390 و یکصد و چهلمین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:

ـــ دیروز جنازه مذاکرات تشییع شد!

«قاسم الهاشمی» عضو کنگره ملی حمایت از مردم بحرین درباره آغاز مذاکرات و گفتگوی باصطلاح توافق ملی بحرین گفت: "دیروز همراه با تشییع پیکر «شهید مجید احمد» جنازه این مذاکرات نیز تشییع شد؛ زیرا مردم بحرین بر آن مهر بطلان زدند".

وی افزود: "یک گفتگوی مفید، نیاز به مقدمات و لوازمی دارد که کنفرانس مذاکرات دیروز فاقد آن بود. یکی از این مقدمات، حضور رهبران اپوزیسیون است، اما بسیاری از رهبران ـ از جمیع گرو‏ها ـ در زندان یا تبعید هستند. پس چگونه می‏توان مذاکره کرد؟ گفتگو نیاز به شرایطی برای موفقیت دارد ولی این شرایط وجود ندارد".

الهاشمی درباره مشارکت الوفاق در مذاکرات هم گفت: "به نظر من مخالفانی که در گفتگو شرکت کرده‏اند و آنها که شرکت نکرده‏اند همگی مخلص و به دنبال منافع کشور هستند؛ ولی تصور نمی‏کنم که این کنفرانس به نتیجه مفیدی دست پیدا کند. بویژه که اکثر شرکت‏کنندگان در این کنفرانس برای اجرای دستورات پادشاه در آن شرکت داده شده‏اند، لذا نتایج آن برای مردمی که در خیابان حضور دارند قانع‏کننده نخواهد بود".

ــ اقدام "الوفاق" مانند حرکت همه گروههای سیاسی است

«عباس صفوان» روزنامه‏نگار بحرینی مقیم لندن درباره مشارکت جمعیت الوفاق در مذاکرات پادشاه گفت: "در همه انقلاب‏ها ـ مانند مصر و لیبی و یمن ـ جوانان گفتگو با حکومت را رد کردند اما گروه‏های سیاسی گفتگو را یک فرصت دانستند. لذا اقدام جمعیت الوفاق مانند عملکرد بقیه گروه‏های سیاسی در کشورهای عربی تحلیل می‏شود".

وی اضافه کرد: " افکار عمومی بحرین این گفتگو را رد می‏کند. شیخ عیسی قاسم هم اعلام کرده است که این گفتگو را به فال نیک نمی‏گیرد".

صفوان همچنین پرسید: "در حالی که خون شهدا هنوز خشک نشده است، مردم ما در زندان هستند، و کادر پزشکی ما تحت شکنجه است مذاکره امکان ندارد و این گفتگوها ناقص و لنگ است. حال سؤال اینجاست: جمعیت الوفاق چگونه وارد گفتگو شده است آن هم در حالی که یکی از اعضای خود آن ـ به نام «جواد فیروز» ـ در زندان است؟!".

وی درباره کمیته حقیقت‏یاب پادشاه هم گفت: "این کمیته نمی‏تواند علیه جنایاتی که از سوی ارتش بحرین صورت گرفت و تصاویر آن هم در رسانه‏ها ـ از جمله در روزنامه ایندپندنت ـ منتشر شد شهادت دهد".

ــ مذاکرات ، نشانه پیروزی انقلاب است

«سلیم عزوز» تحلیلگر مصری با نگاه متفاوتی به پیشنهاد مذاکرات از سوی پادشاه بحرین گفت: "مجبور شدن حکومت به گفتگو، نشانه پیروزی انقلاب بحرین است و من به جوانان و مردم انقلابی بحرین تبریک می‏گویم".

وی با تأکید بر اینکه جدیتی در حکومت آل خلیفه برای اصلاحات وجود ندارد افزود: "در حالی که نظام بحرین همچنان به مردم حمله می‏کند و نیز عملیات تجنیس را ادامه می‏دهد چگونه می‏توان تصور کرد که این گفتگوها موفق خواهد بود؟".

ــ کسی در بحرین مذاکرات را جدی نگرفته است

«نبیل رجب» ریس مرکز حقوق بشر بحرین گفت: "هیچکس در بحرین گفتگو را جدی نگرفته است بلکه همه می‏دانند که این هم نمایش جدیدی از سوی حکومت است".

وی ادامه داد: "رهبران مخالف در زندان هستند، شکنجه به شکل مهندسی‏شده انجام می گیرد، فشارها همچنان ادامه دارد، و آزادی بیان وجود ندارد. اینها همه نشانه این است که حکومت در بحران است؛ لذا می‏خواهد با این نمایش‏ها خود را نجات دهد".

رجب درباره مشارکت الوفاق در کنفرانس مذاکرات هم گفت: "جمعیت الوفاق یک گروه مستقل است و طرفداران خود را هم دارد. این جمعیت مختار است و حق دارد هر تصمیمی را بگیرد و یک بار دیگر حکومت آل خلیفه را امتحان کند؛ ولی به نظر من این گفتگو نمایشی بیش نیست و نتیجه‏ای در بر نخواهد داشت".

ــ گفت‌وگو با آل‌خلیفه خواسته ملت را محقق نمی‌كند

جمعیت الوفاق و الوعد بحرین كه برای سنجش دوباره رژیم آل خلیفه در جلسات موسوم به گفتگوهای ملی شركت داشتند، بر بی‌فایده بودن این جلسات و به حاشیه كشیده شدن معارضان در آن تاكید كردند.

جمعیت ملی اسلامی الوفاق و الوعد كه در گفت‌وگوهای ملی بحرین شركت كرده‌اند، تاكید كردند در صورتی كه این گفت‌وگوها خواسته‌های سیاسی آنها را پاسخ ندهد از آن خارج می‌شوند.

شیخ علی سلمان، دبیر كل جمعیت الوفاق جلسات گفت‌وگوی ملی را بیشتر مشابه مراسم جشن و مناسبت خواند و گفت: این جلسه شامل سخنرانی‌های صوری بود كه مشكلات واقعی كشور را حل نمی‌كند.

وی افزود: شمار زیاد افراد شركت كننده در گفت‌وگو برای این است كه آنچه از نتایج این گفت‌وگوها حاصل می‌شود با خواست حكومت مطابقت داشته باشد و از خواست انقلابیون به دور باشد.

دبیر كل جعمعیت الوفاق بار دیگر تاكید كرد: مقصود حكومت در به حاشیه كشاندن معارضان در این گفت‌وگوها تعمدی بوده است و این امر خوش بینانه نیست.

"منیره فخرو "، عضو كمیته مركزی جمعیت وعد هم گفت: در صورتی كه در جریان گفت‌وگو به توافقی با حكومت دست نیابیم ،جمعیت الوعد گزینه‌های دیگری را در اختیار دارد كه در شرایط كنونی فاش نمی‌كنیم.

ــ بحرین یمنی‌ها را در دستگاه امنیتی خود استخدام می‌كند

رژیم آل خلیفه برای تامین نیروهای امنیتی خود در دستگاه‌های نظامی و امنیتی، جوانان یمنی را استخدام می‌كند.

منابع آگاه به روزنامه آنلاین "الوحدوی "‌یمن گفتند: دولت بحرین اكنون در حال استقبال از شهرندان یمنی برای كار كردن در دستگاه‌های نظامی و امنیتی كشورش است.

به گفته این منابع شمار زیادی از جوانان یمنی درخواست‌های خود را در صنعا به دفتر پادشاهی بحرین كه مقابل سفارت سعودی قرار دارد، تحویل داده‌اند، و قرار است پاسخ درخواست‌ها ظرف دو هفته آینده اعلام شود.

از جمله شروط مطرح شده برای پذیرفته شدن در این آگهی استخدام ، ارایه نامه‌ای از یك عالم یا شیخ اهل تسنن و پرداخت 3 هزار ریال سعودی (300 دینار بحرین) بعنوان حق شركت در بانك یمن یا كویت است.

این منابع گفتند ثبت نام از متقاضیان دور اول فردا ـ دوشنبه 13 تیر ـ  به پایان می‌رسد اما دو هفته دیگر از متقاضیان جدید برای ثبت نام استقبال به عمل خواهد آمد.

ــ رژیم آل خلیفه تظاهرات مردم بحرین را سركوب كرد

نیروهای امنیتی بحرین با حمله به تظاهرات ‌كنندگان شهرها و روستاهای مختلف كه در اعلام مخالفت با گفت‌وگوهای صوری آل خلیفه دست به تظاهرات زده بودند، ده‌ها نفر را مجروح كردند.

همزمان با شروع جلسات صوری گفت‌وگوی ملی از سوی رژیم آل خلیفه صدها تن از زنان و مردان بحرینی در شهرها و روستاهای مختلف این كشور به خیابان‌ها آمده و علیه حكومت دیكتاتوری آل خلیفه و گفت‌وگو با آن شعار سر دادند.

انقلابیون بحرین در تظاهرات منامه و دیگر شهرهای این كشور علیه رژیم آل خلیفه و گفت‌وگوهای ملی شعار می‌دادند. این تظاهرات تا شب گذشته در مناطق مختلف ادامه داشت.

مردم منطقه "السنابس " در غرب منامه نیز دیروز با شركت در تظاهرات گسترده كه شمار زیادی از آنها را زنان تشكیل می‌دادند خواستار بركناری "خلیفه بن سلمان آل خلیفه "، نخست‌وزیر بحرین و آزادی همه بازداشتی‌های سیاسی و ایجاد اصلاحات قانونی و سیاسی در كشورشان شدند.

تظاهرات كنندگان در حالی كه شعارهای ضددولتی و علیه گفت‌وگو با آل خلیفه سر می‌دادند با حمله نیروهای امنیتی مواجه شدند كه به سوی آنها گلوله‌های مشقی و گاز اشك‌آور نیز شلیك كردند و در جریان آن ده‌ها تن مجروح شدند.

انقلابیون بحرینی تاكید كردند كه در سایه محاكمه گروه‌های مخالف در دادگاه نظامی دعوت به گفت‌و‌گو اقدامی بی ارزش است.
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic