من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 4 تیر 1390

آخرین اخبار از صد و سی و دومین روز قیام مردم بحرین/  شنبه 4 تیر

مردم بحرین با گذشت بیش از چهارماه از آغاز انقلاب خود و تقدیم سی و هشت شهید همچنان بر خواسته های خود پافشاری می کنند. آنچه در پیش رو دارید حوادث مربوط به یک صد و سی و دومین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:

ــ ادامه تظاهرات مردمی در بحرین

مردم بحرین طی دو روز گذشته در محله هایی همچون ستره، بوری، توبلی، دیه، سند، بنی جمر، ماحوز، اسکان، مهزه ،سهله جنوبی محله های دار کلیب و جد حفص تظاهرات کردند .

 نیروهای امنیتی بحرین نیز مانند همیشه باحمایت نظامیان عربستان سعودی با این تظاهرات مقابله کردند. این نیروها برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به گازهای سمی، اشک اور و گلوله جنگی متوسل شدند.

ــ حمایت کفن پوشان عربستانی از مردم بحرین

مردم عربستان سعودی در شهر قطیف در همبستگی با مردم بحرین و برای تحقق اصلاحات سیاسی در کشورشان با پوشیدن کفن اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.کفن پوشان شهر قطیف عربستان در حمایت از مردم بحرین تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان در خیابان امام علی(ع) شهر قطیف تجمع و از این خیابان راهپیمایی خود را آغاز کردند.

آنان از مقامات ریاض خواستند اصلاحات سیاسی انجام دهند و به حقوق بشر احترام بگذارند و بازداشت شدگان سیاسی را آزاد کنند.

این معترضان همچنین با تاکید بر حمایت از مطالبات مردم بحرین اقدامات سرکوبگرانه مقامات بحرینی با حمایت عربستان سعودی را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان با محکومیت مداخله ال سعود در امور بحرین خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهای اشغالگرعربستان سعودی از این کشور شدند.

ــ نامه کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل به پادشاه  بحرین

کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد با نوشتن نامه ای محاکمه و حبس ابد فعالان سیاسی در بحرین را محکوم کرد.

خانم "ناوی پیلای" ضمن انتقاد از مقام های بحرینی برای برخوردها و محکومیت های تند فعالان اپوزیسیون بحرین گفت: حاکمان این کشور مسئولیت شکنجه های سیاسی را برعهده دارند.

وی در نامه خود به حمد بن عیسی آل خلیفه نگرانی خود را از محکومیت های سنگین زندان برای 21 فعال ضد دولتی در این کشور ابراز داشت.

"آوینا شمدسانی" سخنگوی پیلای نیز گفت: نگرانی های جدی درباره روند حقوقی محکومان وجود دارد، افرادی که بسیاری از آنها در حوزه دفاع از حقوق بشر بخوبی شناخته شده اند و به آنها احترام گذاشته نشده است.

ــ تاثیراعتراضات بحرین بر آینده روابط واشنگتن با خلیج‌فارس

سناتور آمریكایی در دیدار با هیئت پارلمانی بحرین با ابراز نگرانی از انقلاب مردم بحرین تاكید كرد كه ادامه اعتراضات این كشور بر آینده روابط واشنگتن و حوزه خلیج فارس تاثیرگذار خواهد بود.

سناتور "جف سنشنز " در استقبال از هیئت پارلمانی بحرین كه به واشنگتن سفر كرده است با ابراز نگرانی از انقلاب مردم بحرین تاكید كرد كه بحرین محور راهبردی برای ثبات حوزه خلیج فارس است و بی‌ثباتی در این كشور بر همه این منطقه تاثیر می‌گذارد.

وی آنچه را بهره‌وری برخی از حوادث بحرین برای ایجاد اختلاف و دو دستگی در حوزه خلیج فارس خواند، بر آینده روابط با آمریكا تاثیر گذار دانست.

این سناتور آمریكایی گفت وگو با رژیم آل خلیفه در سایه ادامه سركوب‌ها را تنها راه ایجاد حكومتی دموكراتیك با اقتصاد قدرتمند برای بحرین خواند و همه طرف‌های بحرینی را به گفت‌وگو با این حكومت سركوبگر و دیكتاتور دعوت كرد.

سناتور جف سنشنز با اشاره تلویحی به بیم آمریكا از به قدرت رسیدن شیعیان در بحرین كه اكثریت را در این كشور تشكیل می‌دهند، ادعا كرد: باید اعتقادات دینی را از فعالیت‌های سیاسی جدا كرد تا بدین گونه وحدت ملی حفظ شود و مردم بحرین باید بدون دیكته‌های خارجی برای ایجاد دموكراسی در كشورشان تلاش كنند.

این در حالی است كه مردم بحرین از همه طوایف شیعه و اهل تسنن خواستار ایجاد اصلاحات واقعی و تشكیل سلطنت مشروطه در كشورشان هستند.

ــ تصمیم جدید رژیم بحرین

دادگاه نظامی بحرین اعلام کرد همه پرونده های مرتبط با اعتراضات را که هنوز رسیدگی به آن آغاز نشده است به دادگاه غیرنظامی ارجاع خواهد داد.

وزارت حقوق بشر و توسعه اجتماعی بحرین ادعا کرد این اقدام، شرایط مناسب را قبل از آغاز گفتگوی ملی بین دولت و مخالفان فراهم خواهد کرد. گروههای مخالف بحرینی می گویند دست کم چهارصد نفر تحویل دادگاههای نظامی شده اند ولی دولت بحرین تعداد این افراد را بسیار کمتر از این می داند.

هنوز تعداد پرونده هایی که به دادگاههای غیرنظامی فرستاده خواهند شد، مشخص نشده است. سید الموسوی عضو جمعیت الوفاق که بزرگترین گروه مخالف شیعه در بحرین است گفت این اقدام دولت،‌ گامی مثبت نیست بلکه اقدامی در جهت اصلاح اشتباهات قبلی است.وی افزود، آنچه مخالفان می خواهند توقف همه محاکمه ها است.
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات