من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .


تظاهرات‌كنندگان یمنی تحقق اهداف انقلاب و تشكیل شورای انتقالی را فریاد زدند  یك مقام مسئول یمنی اعلام كرد: ارتش حملات خود علیه افراد مسلح در استان جنوبی "ابین " را افزایش داده و دست‌كم ده تن از آنها را كشته است.

*تداوم درگیری‌ میان ارتش یمن و افراد مسلح در جنوب

یك مقام مسئول یمنی كه در حمله نظامی نیروهای یمنی در استان ابین حضور داشت گفت: ارتش یمن ده تا پانزده فرد مسلح را در درگیری‌های مستقیم در شهرك "الكود" و سایر مناطق "زنگبار" به قتل رسانده است و نیروی هوایی یمن نیز در این حمله مشاركت داشت.

"صالح حسین الزوعری " استاندار ابین نیز اعلام كرد كه نیروهای امنیتی حملات خود علیه افراد مسلح را افزایش داده‌اند.

در شهر تعز نیز تنها پس از دو روز آتش‌بس، درگیری‌هایی میان طرفداران "علی عبدالله صالح " دیكتاتور یمن و افراد مسلح صورت گرفت.

منابع آگاه اعلام كردند كه نیروهای صالح به شدت به سوی میدان "الحریة " و برخی محله‌های اطراف آن تیراندازی كرده‌اند.

* تداوم تظاهرات‌ها در سراسر یمن

این در حالی است كه استان‌های متعدد یمن دیروز شاهد تظاهرات هزاران نفری انقلابیون برای تحقق اهداف این انقلاب و تشكیل شورای انتقالی ریاست‌جمهوری یمن بود.

تظاهرات‌كنندگان در میدان "التغییر " در صنعاء، پایتخت یمن خواستار ترك میز مذاكرات و پیوستن به انقلابیون شدند و از آمریكا و عربستان خواستند تا به دخالت‌های خود در امور داخلی یمن پایان دهند. انقلابیون همچنین تاكید كردند كه خواستار تداوم تحصن‌های مسالمت‌آمیز تا از بین رفتن تمام نشانه‌های دیكتاتوری در كشور و ایجاد یمنی جدید در كشور شدند.

شهر جنوبی "عدن " نیز شاهد تظاهرات گسترده در محله "الشیخ عثمان " در مخالفت بازگشت صالح به كشور بود.

*تداوم دخالت‌های آمریكا

این در حالی است كه آمریكا تلاش دارد كه "احمد" پسر صالح و نزدیكان دیكتاتور همچنان در راس قدرت باقی بمانند، بدون این‌كه موضع خود درباره پایگاه‌های نظامی خود در یمن یا اتهاماتش درباره سركوب تظاهرات‌كنندگان مشخص كند.

*انتقاد شدید احزاب دیدار مشترك از عملكرد صنعاء

از سوی دیگر احزاب دیدار مشترك با صدور بیانیه‌ای عصر دیروز اعلام كردند: یمن با ایجاد بحران‌های اقتصادی، بستن راه‌ها، محاصره شهرها، پنهان كردن تولیدات نفتی و افزایش میزان قطع برق به مجازات جمعی مردم یمن بدلیل انقلابی كه در كشورشان كرده‌اند، ادامه می‌دهد.

*پیگیری سرنوشت یكی از رهبران جنبش اعتراضی جنوب از سوی دیده‌بان حقوق بشر

سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر نیز دیروز از دولت یمن خواست كه مكان "حسین باعوم" رهبر جنبش اعتراضی جنوب یمن و فرزندش را كه فوریه گذشته، ربوده‌شده‌اند، آشكار كند.

این سازمان فعال درباره حقوق بشر گفت كه احتمال می‌رود كه باعوم و پسرش بدلایل عقاید سیاسی شان در یمن ربوده و در همین كشور پنهان شده‌ باشند.

فوریه گذشته یك گروه نقاب‌دار با پوشش نیروهای امنیتی باعوم و پسرش را از یك بیمارستان در عدن ربودند.
طبقه بندی: یمن،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات