من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

 

بر اساس این گزارش، گروهی از محققان آمریكایی اعلام كردند كه حمله به صالح رییس جمهور یمن و مقامات عالی رتبه یمنی در سوم ماه جاری با موشك پیشرفته آمریكایی ویژه ترور به نام 'فوقاز' صورت گرفته است.
نشریه یمنی 'الاولی' در این باره به نقل از منابع مطلع نوشت كه گروه تحقیق آمریكا به مقامات یمنی اعلام كرده اند بقایای موشك شلیك شده به مجتمع كاخ ریاست جمهوری نشان می دهد كه انفجار از داخل مسجد نبوده است.
این نشریه افزود موشك شلیك شده بسیار پیشرفته بوده كه تنها برخی از كشورهای بزرگ همچون آمریكا و روسیه دارای آن هستند.
بنابراین گزارش یك مقام یمنی گفت كه محققان آمریكایی اعلام كردند موشك شلیك شده ساخت آمریكا، از نوع روسی آن پیشرفته تر است و از نوع موشكهای هدایت شونده می باشد.
این موشك می تواند با قرار گرفتن روی هدف حفره ای كوچك ایجاد كرده و در دیوارهای سیمانی و محكم نفوذ نماید و سپس داخل شكافی كه ایجاد كرده منفجر شود.
برخی از كارشناسان نظامی یمنی قبلا گفته بودند كه حمله با خمپاره و یا
گلوله تانك صورت گرفته است .
القدس العربی افزود منابع مطلع می گویند كه سلاح استفاده شده در حمله به ساختمان ریاست جمهوری در صنعاء برای منهدم كردن ساختمانها و تاسیسات و خودروهای نظامی و زرهی نبوده بلكه برای ترور افرادی كه به شدت مورد حفاظت قرار می گیرند استفاده می شود و سلاح مخصوصی است كه به مواد جامد آسیب چندانی وارد نمی كندو به موجودات زنده آسیب می رساند.
ماده استفاده شده در این موشك ماده تی ان تی نیست بلكه ماده ای گازی است كه در فضا پخش شده و بر اثر شدت فشار در اماكن بسته به شدت منفجر می شود.
یكی از رهبران برجسته حزب حاكم یمن كه در این حادثه به شدت آسیب دیده به طوری كه پا و سر و صورتش سوخته گفت ماده ای كه وی را سوزانده آتش نبود بلكه گازی سوزان بوده است.
این مقام یمنی كه خواست نامش فاش نشود گفت گاز آتشین صورت و دست و پای نماز گزاران را سوزاند بدون آنكه به موهای آنان آسیب برساند.
وی گفت : پوست سر من سوخته بدون آنكه موهای من آسیب ببیند واین مساله برای همه ما اتفاق افتاده است.
القدس العربی افزود: منابع یمنی اعلام كردند گروه تحقیق وابسته به یك شركت آمریكایی غیر دولتی هستند كه در این گونه حوادث تحقیقات انجام می دهند و وابسته به دفتر تحقیقات فدرال آمریكا (اف بی آی ) نیستند.
علی عبدالله صالح به همراه 58 تن از سران حكومتش در انفجاری كه در مجتمع كاخ ریاست جمهوری در صنعاء به وقوع پیوست زخمی شد و برای مداوا به عربستان رفت .
هنوز از سرنوشت صالح و اینكه زنده است یا نه ؛ خبری در دست نیست.
مردم یمن همچنان خواستار كناره گیری صالح از قدرت و تشكیل شورای انتقالی هستند. اوضاع یمن به دلیل تعلل دولتمردان این كشور با وضعیت بحرانی مواجه است.
طبقه بندی: یمن، 
ارسال توسط حامد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات