من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 خرداد 1390

آخرین اخبار از صد و بیست و هشتمین روز قیام اسلامی مردم بحرین/ سه شنبه 31خرداد

 با شهادت پیر مرد هفتاد ساله بحرینی ، عزم مردم این کشور برای  سرنگونی حکومت خودکامه و جنایت پیشه حاکم بر بحرین دو چندان شده است. فردا قرار است مردم بحرین تظاهرات بزرگی بر پا کرده و باردیگر خواسته های خود و نیز ظلم و ستم خاندان آل خلیفه و آل سعود را فریاد زنند، شاید سکوت سازمان ملل و دیگر مدعیان حقوق بشر شکسته شود.

آنچه در پیش رو دارید حوادث مربوط به امروز سه شنبه 31 خرداد 1390 و یکصد و بیست و هشتمین روز قیام اسلامی مردم است:

ــ ادامه تظاهرات مردم بحرین علیه اشغالگران سعودی

مردم بحرین بار دیگر علیه اشغالگران سعودی تظاهرات کردند. عترضان بحرینی در شهر مالکیه در شمال غرب این کشور به خیابان آمدند و با فریاد های مرگ بر آل خلیفه و آل سعود مخالفت خود را با اشغالگری سعودی ها ابراز داشتند. مردم بحرین از زمان لغو حالت فوق العاده از اوایل این ماه تظاهرات ضد دولتی خود را افزایش داده اند.نیروهای امنیتی بحرین از زمان شروع اعتراضات از اواسط فوریه ـ بهمن 89 ـ به کمک نظامیان سعودی سرکوب مردم را شدت بخشیده اند.دهها نفر تاکنون کشته شده و صدها نفر دیگر از جمله فعالان حقوق بشر نیز بازداشت شده اند.حتی برخی فعالان زیر شکنجه در زندان ها جان خود را از دست داده اند.

ــ خانواده‌های پزشکان بحرینی،رژیم را به شکنجه آنان متهم کردند

 خانواده های پزشکان بازداشت شده در بحرین، رژیم حاکم را به شکنجه این پزشکان برای گرفتن اعترافات دروغ از آنان متهم کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، این پزشکان به علت مشارکت در تظاهرات ضدحکومتی در بحرین در دادگاه های نظامی محاکمه می شوند.

همسر یکی از این پزشکان به بی بی سی گفت، همسرم را پس از آنکه سه هفته در حالت ایستاده و با دستان بسته نگهداشتند، مجبور کردند اعترافاتی را بیان کند.او در این مدت نتوانسته بود بخوابد.

رژیم بحرین، این پزشکان را به تسلط بر بزرگترین بیمارستان این کشور و تبدیل آن به پایگاهی برای معترضان در ماه مارس گذشته متهم می کند.

ــ فریبکاری رژیم آل خلیفه ادامه دارد

رژیم آل خلیفه برای بهبود چهره منامه در سطح مجامع بین المللی در زمینه نقض حقوق بشر، وزارت توسعه اجتماعی بحرین را به وزارت حقوق بشر تغییر نام داد.

"حمد بن عیسی آل خلیفه "، پادشاه بحرین با صدور فرمانی خواستار تغییر نام وزارت توسعه اجتماعی به وزارت حقوق بشر و توسعه اجتماعی شد.

بر اساس ماده اول این دستور شماره 60 سال 2011 پادشاه، وزیر توسعه اجتماعی بحرین نیز وزیر حقوق بشر و توسعه اجتماعی نامیده می‌شود.

در ماده دوم این دستور نیز آمده است كه عناوین كادر سازمانی این وزارتخانه نیز تغییر پیدا خواهد كرد و مشاوران و معاونانی برای رسیدگی به امور حقوق بشری در بحرین انتصاب می‌شوند و بخش‌های اداری نیز برای رسیدگی به امور حقوقی تاسیس خواهد شد

تحلیلگران سیاسی این اقدام رژیم آل خلیفه را اقدامی نمایشی برای بهبود چهره خود در سطح جامعه بین‌المللی دانستند كه این رژیم با نقض حقوق بشر همچنان به سركوب انقلابیون و اخراج از كار مردم این كشور به دلیل شركت در تظاهرات مسالمت آمیز ادامه می‌دهد.

ــ ملت بحرین حق دفاع و مبارزه با اشغالگری را برای خود محفوظ می‌داند

جنبش جوانان انقلاب 14فوریه با تأكید بر اینكه "انقلاب بحرین به نقطه برگشت ناپذیری رسیده است " اعلام كرد ملت بحرین حق دفاع و مقاومت علیه اشغالگری را برای خود محفوظ می‌داند.

جوانان انقلاب 14 فوریه در بیانیه‌ای در واكنش به شهادت دو بحرینی زیر شكنجه نیروهای رژیم آل خلیفه اعلام كردند:شهادت شمار بیشتری از مردم بحرین و بالا رفتن شمار قربانیان سقف خواسته‌های آنها را بالا می‌برد، مردم ما به نقطه غیرقابل بازگشت رسیده‌اند و از تداوم انقلاب خود تا سقوط رژیم دیكتاتوری آل خلیفه در بحرین دست برنخواهند داشت.

جوانان انقلاب 14 فوریه با تاكید بر اینكه "حمد بن عیسی " پادشاه طاغوتی بحرین مسئول این جنایات است خواستار محاكمه آنها به عنوان جنایتكار جنگی و طراح ترورهای سیاسی علیه فرزندان ملت بحرین در داخل و خارج زندان‌ها شدند.
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات