من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 خرداد 1390

پادشاه اردن دستور برگزاری دوره فوق‌العاده پارلمان داد

بر اساس دستور "عبدالله دوم " پادشاه اردن، دوره فوق العاده پارلمان به منظور بررسی برخی قوانین موقت و نیز بررسی مشكلات میان پارلمان و دولت از روز چهارشنبه هفته جاری ـ یکم تیرماه ـ برگزار خواهد شد.

بر اساس دستور پادشاه اردن، در این دوره مسائل مختلفی از جمله قانون عفو عمومی، قانون شوراها، قانون مالك و مستاجر، مساله اتحادیه معلمان و برخی قوانین موقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نكته بحث بر انگیز در این میان این است كه هیچ‌یك از قوانین مربوط به اصلاحات سیاسی از جمله تعدیل قانون اساسی یا قانون انتخابات و احزاب كه اصلی ترین خواست انقلابیون و شهروندان اردنی است، در این دوره مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

همزمان با آغاز انقلاب‏های مردمی تونس و مصر در ابتدای سال جاری میلادی، شهروندان اردنی نیز به وضعیت موجود در كشور اعتراض كرده‌اند و به طرق مختلف خواستار تغییرات اساسی در نحوه اداره كشور شده‌اند.

حكومت اردن تا كنون اقدام جالب توجهی در راستای تامین نیازهای شهروندان صورت نداده و بسیاری از كارشناسان هشدار داده اند كه در صورت بی تفاوتی دولت به خواست ملت، ممكن است این كشور وارد بحرانی جدی شود.
طبقه بندی: اردن، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic