من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 خرداد 1390

آخرین اخبار از صد و بیست و ششمین روز قیام اسلامی مردم بحرین/ یک شنبه 29خرداد تظاهرات پراکنده در مناطق مختلف بحرین ادامه دارد و مردم شجاع این کشور علی رغم سرکوب های گسترده  با برپایی اجتماعات و تظاهرات در مناطق مختلف بحرین حضور خود را در صحنه سیاسی این کشور به جهانیان نشان می دهند.

قشرهای مختلف مردم و جوانان انقلابی بحرین خود را برای تظاهرات بزرگ مردمی در روز چهارشنبه 22 زوئن برابر با اول تیرماه نیز اماده می کنند.

آنچه در پی می اید گزارشی است از حوادث امروز یک شنبه 29 خرداد 90 و یکصد و بیست و ششمین روز قیام اسلامی مردم بحرین:

ــ تظاهرات در شهرهای مختلف بحرین  

 شهرهای مختلف بحرین بار دیگر شاهد برپایی تظاهرات و تاکید مردم بر مطالبات خود بود . عصر دیروز ـ شنبه 28 خرداد ـ  مناطق مختلف بحرین شاهد برپایی تظاهرات علیه ظلم و جنایات رژیم ال خلیفه بود. در همین حال شمار زیادی از ساکنان منطقه ابوسیبه در غرب منامه پایتخت بحرین با برپایی تظاهرات خواستار اخراج نیروهای سپر جزیره از بحرین شدند . تظاهرکنندگان همچنین بر ضرورت ازادی بازداشت شدگان و مخالفت با مشارکت در گفتگوی ملی که قرار است اوایل ماه اینده برگزار شود ؛تاکید کردند .

ــ محاکمه نوجوان پانزده ساله در دادگاه نظامی بحرین

پسر پانزده ساله بحرینی به علت شرکت در تظاهرات ضد دولتی در دادگاهی نظامی محاکمه می شود. فعالان حقوق بشر در بحرین اعلام کردند: " یوسف البصاری" نوجوان پانزده ساله بحرینی امروزـ یکشنبه  29 خرداد ـ  به اتهام شرکت در تظاهرات ضد دولتی در دادگاهی نظامی محاکمه می شود. این نوجوان بحرینی در مدت بازداشت در زندان شکنجه شده است.

ــ تهدید دانشجویان بحرینی مخالف به قطع بورسیه تحصیلی

خانواده های دانشجویان بحرینی خارج این کشور که در تظاهرات ضد دولتی شرکت کرده اند ،در بحرین تحت فشار قرار گرفته اند. دانشجویان بحرینی که در دانشگاه منچستر انگلیس مشغول تحصیل هستند اعلام کرده اند به علت شرکت در تظاهرات ضد ال خلیفه خانواده هایشان در داخل بحرین تحت فشار قرار گرفته اند.

این دانشجویان همچنین اعلام کردند مقامات انها را وادار کرده اند برای دریافت کمک های دولتی جهت تداوم تحصیل شان در خارج، تعهد پیروی از ال خلیفه را امضا کنند.

از این دانشجویان همچنین تعهد گرفته شده است که در تظاهرات ضد دولتی شرکت نخواهند کرد.

خبرنگار پرس تی وی در انگلیس هم گزارشی در این خصوص گفت بیستم ماه مارس گروهی از دانشجویان بحرینی در دانشگاه منچستر انگلیس علیه ال خلیفه تظاهرات کردند اما یک فرد ناشناس از تجمع اعتراض انها فیلمبرداری کرد.

بعد از ان به این دانشجویان اعلام شد بورسیه تحصیلی انها لغو خواهد شد. علی یکی از دانشجویان بحرینی در انگلیس که در حال اتمام دوره تحصیلی خود است به خبرنگار پرس تی وی گفت در تعهدنامه ای که ما امضا کرده ایم گفته شده است دانشجویان باید اقدامات دیگر دانشجویان را گزارش دهند که این اقدام به معنای جاسوسی از همکلاسی های مان و نگران کننده است.

ــ انقلابیون بحرین زیربار وعد‌ه‌های دروغین آل‌خلیفه نمی‌روند

جنبش جوانان انقلاب 14فوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تاكید بر اینكه اتحاد تنها راه مقابله با ترفندها و توطئه‌های آل خلیفه است، هرگونه مذاكره و گفت‌وگو با این رژیم كه با وعده‌های دروغین به ملت بحرین تحمیل می‌شود ‌را رد كرد.

جنبش جوانان انقلاب 14 فوریه با اشاره به این كه این روزها تحركات و تلاش‌های سیاسی، بین‌المللی و منطقه‌ای مشكوكی در جریان است تا توطئه گفت‌وگو و مذاكره صوری را با زور و فشار و با وعده‌های دروغین به ملت بحرین تحمیل كند، تاكید كرد: شیخ علی سلمان، دبیركل جمعیت وفاق ملی اسلامی در آخرین سخنان خود خواستار گفت‌وگوی جدی و صادقانه‌ای شد كه آزادی شهروندان و حق آنها در برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز جهت تحقق اصلاحات سیاسی واقعی به رسمیت شناخته شده باشد.

در این بیانیه آمده است: جنبش انقلاب 14 فوریه معتقد است، رژیم آل خلیفه با همدستی رژیم آل سعود هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد، دموكراسی واقعی در بحرین مستقر گردد و اصلاحات واقعی در كشور صورت گیرد، به همین دلیل تا زمانی كه آل خلیفه بر مسند قدرت باشند، ملت بحرین نباید امید به انجام اصلاحات داشته باشند.

در بخشی از این بیانیه تاكید شده است: به همین منظور جنبش انقلاب 14 فوریه مذاكره و گفت‌وگو با رژیم حاكم، در سایه تبلیغات دروغین و تهدید و به وحشت‌افكندن ملت بحرین را رد كرده و معتقد است، رژیمی كه وحشیانه‌ترین سركوب‌ها ، قتل‌ها ، غارت‌ها ، كشتارها و تجاوزها را در حق مردم بی‌دفاع خود انجام می‌دهد، چگونه می‌تواند در ادعاهای خود صادق باشد.

بر اساس این بیانیه، جنبش انقلاب 14 فوریه ضمن رد هرگونه مذاكره و گفت‌وگو با رژیم آل خلیفه تاكید می‌كند، درخواست این رژیم برای گفت‌وگو با معارضان تنها پلی خواهد بود تا از طریق ان این رژیم بتواند، از بحرانی كه گریبان‌گیرش شده را به سلامت سپری كند.

ــ رفع ممنوعیت از فعالیت جمعیت معارض "الوعد " بحرین

حكومت بحرین برای سوق دادن احزاب سیاسی به گفت‌و‌گو با رژیم آل خلیفه اعلام كرده است كه درصدد رفع ممنوعیت از فعالیت جمعیت چپ‌گرای الوعد است.

"راضی الموسوی "، عضو جمعیت اقدام ملی دموكراتیك (وعد)، دومین حزب بزرگ معارضان بحرینی گفت: دولت درصدد رفع ممنوعیت از فعالیت این حزب است و دفاتر اصلی آن در منامه و المحرق به زودی باز می‌شود.

دادستان نظامی بحرین به دنبال دستور پادشاه مبنی بر ایجاد حالت فوق‌العاده در این كشور در آوریل گذشته كه برای مقابله با تظاهرات گسترده مردمی صادر شد، حزب چپ‌گرای الوعد را كه متحد جمعیت الوفاق بزرگ‌ترین جریان شیعی معارض محسوب می‌شود از فعالیت ممنوع كرد.

الموسوی گفت كه جمعیت الوعد در بیانیه‌ای برای دولت بحرین از دعوت حمد بن عیسی آل خلیفه، شاه بحرین برای گفت‌وگو از اول ژوئیه آینده استقبال كرد و از پادشاه خواست به موضوع بازداشت رهبر این جمعیت رسیدگی كند.

فعالان معارض بحرینی تاكید كردند جمعیت الوعد برای رفع ممنوعیت تحت فشارها مجبور به استقبال از گفت‌وگوی ملی شده است.

خبرگزاری بحرین نیز به نقل از وزارت دادگستری این كشور آورده است كه این وزارتخانه اقدامات لازم برای رفع ممنوعیت فعالیت این جمعیت را اتخاذ كرده است.

این در حالی است كه هیچ یك از احزاب معارض از جمله جمعیت اسلامی الوفاق بزرگ‌ترین جمعیت معارض یا جمعیت الوعد قصد خود را برای شركت در گفت‌وگوی ملی اعلام نكرده‌اند.

"ابراهیم شریف "، دبیر كل جمعیت الوعد و شماری دیگر از رهبران معارض بحرینی از جمله حسن مشیمع، دبیر كل جنبش حق همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

این دو نفر در جمع 21 فعال انقلابی بحرین هستند كه به اتهام حمایت از آنچه گروه‌های تروریستی خارجی و تلاش برای سرنگونی نظام خوانده شده است، در بازداشت به سر می‌برند.

این در حالی است كه جمعیت‌های معارض این اتهامات را رد و تاكید كردند كه انقلاب مردم بحرین برخاسته از خواسته‌های دیرینه آنها برای ایجاد اصلاحات و دموكراسی در كشور است.
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic