من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 خرداد 1390

اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف سوریه روز جمعه ۲۷-۵-۲۰۱۱ با وجود محاصره آنها بوسیله تانک ها و خودروهای نظامی و قطعی اینترنت با حضور گسترده مخالفان دولت ادامه یافت .

مخالفان رژیم سوریه تظاهرات امروز را ” جمعه پاسداران مرز” که کنایه ای از ارتش سوریه است نام گذاری کردند.

تلویزیون العربیه به نقل از شاهدان عینی گزارش داد، مردم شهرهای دمشق ، حمص ، داعل ، القامشلی ، اللاذقیه ، دیر الزور ، تل کلخ ، حما ، عمودا ، برزا، بانیاس، البوکمال و الرستن پس از برگزاری نماز جمعه به خیابانها آمده وبر ضد دولت دمشق شعار دادند. شاهدان عینی از طریق موبایل های بین المللی در تماس با خبرگزاریها اعلام کردند ۳ نفر از معترضان شهرک داعل در نزدیکی درعا بر اثر تیر اندازی مستقیم مأموران امنیتی سوریه جان خود را از دست دادند.برخی گزارش های خبری اعلام کردند شهرهای حمص بانیاس و تل کلخ با وجود حضور گسترده مأموران امنیتی و محاصره چند روزه از سوی تانک های ارتش ، مردم معترض به خیابانها آمدند و شعار ” ملت سقوط اسد را می خواهند” سر دادند

از سوی دیگر سران گروه کشورهای هشت امروز جمعه در پیش نویس بیانیه ای پایانی خود به رهبران سوریه هشدار دادند درصورتی که دست از کشتار مردم بر ندارند با اقدامات تنبیهی مواجه خواهند شد. در پیش نویس بیانیه سران کشورهای گروه هشت آمده است “این کشورها از کشته شدن تعدادی از تظاهرکنندگان سوری توسط نیروهای امنیتی این کشور و نقص أشکار حقوق بشر در سورییه به شدت نگران است.”

سران گروه هشت همچنین تاکید کردند ” اگر مقامات سوریه به سرکوب معترضان ادامه دهند در آن صورت گروه هشت اقدام بیشتری راعلیه سوریه در شورای امنیت مورد بررسی قرار خواهد داد.”

طبقه بندی: سوریه،  خبر، 
ارسال توسط راضیه .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic