من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 خرداد 1390
دو تحلیلگر لیبیایی در لندن از فرار "ساسی جرادا" یکی از اعضای ارشد رژیم قذافی که چهل سال سابقه در کنار وی را دارد، خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، "نعمان بینوتمان" تحلیلگر لیبیایی ساکن لندن و "جمعه الجماتی" هماهنگ کننده شورای ملی انتقالی لیبی با تاکید بر فرار جرادا از یاران چهل سال گذشته قذافی اعلام کردند: وی از چهار دهه گذشته زیر دست قذافی فعالیت می کرده و اخیرا از مرزهای لیبی خارج و به تونس گریخته است.

بر این اساس، گزارشهای اولیه با توجه به حضور برخی از اعضای خانواده جرادا در انگلیس از احتمال حضور وی در این کشور خبر می دهند اما نعمان بینوتمان تحلیلگر لیبیایی معتقد است وی هم اکنون در سوئیس حضور دارد.

این در حالی است که هیچکدام از این دو کشور تاکنون حضور این یار نزدیک قذافی در کشورهایشان را تایید نکرده اند. در همین راستا، "بنی عثمان" از تحلیلگران موسسه "کویلیام" در لندن درباره شخصیت جرادا اظهار داشت: وی ترفیع درجه های نظامی متعددی در زمان فعالیت در رژیم قذافی گرفت اما همواره از دید افکارعمومی پنهان بود.

روزنامه دیلی تلگراف در ادامه با اشاره به اینکه جرادا از اقلیت "بربر" در لیبی محسوب می شود، نوشت: دلیل جدایی وی از رژیم قذافی، همچنین زمان فرار و مکان حضور وی مسئله ای مبهم است. اما با اضافه شدن نام وی به فهرست جداشدگان از قذافی بار دیگر کاهش قدرت دیکتاتور لیبی به رخ کشیده می شود. 
طبقه بندی: لیبی،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic