من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 خرداد 1390

سران آل سعود همچنان در برابر خواست مردم این کشور مبنی بر انجام اصلاحات در نظام سیاسی و اجتماعی این کشور مقاومت می کنند ؛ اما مردم این کشور به خصوص مردم و جوانان منطقه الشرقیه عربستان به تظاهرات و بیان خواسته های خود ادامه می دهند.زنان این کشور نیز برای رسیدن به حقوق اولیه خود در جامعه سعودی در پی نافرمانی اجتماعیهستند.و اینک آخرین تحولات بیداری اسلامی در عربستان :

ــ اعتراض های مردمی در عربستان ادامه دارد

نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی عربستان گفت:اعتراض های مردمی درمناطق القطیف و العوامیه علیرغم حملات سرکوبگرانه نیروهای سعودی همچنان ادامه دارد.

"فؤاد ابراهیم" اظهار داشت: عربستان آنگونه که مسوولان این کشور در تکاپو هستند از موج انقلاب های مردمی که در کشورهای عربی روی داده است ؛ درامان نیست.

وی با اشاره به ادامه اعتراض های مسالمت آمیز درمناطق القطیف والعوامیه گفت: مردم خواسته های آشکاری دارند اما دولت آل سعود می خواهد که براین خواسته ها سرپوش بگذارد و هرگونه حرکت مردمی ولو مسالمت آمیز را سرکوب کند.

ابراهیم اظهار داشت: بازداشت معترضان در عربستان همچنان ادامه دارد و هدف از این بازداشت ها ، وانمود کردن این مساله است که دولت آل سعود قادر به سرکوب مردم است.

نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی عربستان تاکید کرد که دولت عربستان به دلیل سرکوب مردم بهای سنگینی را خواهد پرداخت زیرا این اقدامات هرگز باعث نخواهد شد که مردم از حقوق و خواسته های خود صرف نظر کنند.

ابراهیم افزود: مقامات عربستانی به هیچگونه جنبش دموکراتیک مردمی مسالمت آمیز در هیچ منطقه ای در این کشور اجازه فعالیت نمی دهند لذا فرقی نمی کند که دعوت به ایجاد تغییرات و اصلاحات سیاسی از طرف اهل تشیع یا اهل تسنن مطرح شود.

وی گفت: آل سعود می خواهد قدرت را در انحصار خود داشته باشد و هر کسی را که با این امر مخالفت کند ، هدف قرار می دهد و همواره آماده سرکوب هر اعتراضی در داخل است.

ابراهیم اظهار داشت: خانواده سلطنتی عربستان خود را قانونگذار و خلفای بحق می دانند در حالی که همه مردم معتقدند که این خانواده از کوچکترین عضوش گرفته تا بزرگترین آن فاسد هستند.

نوسینده و تحلیلگر مسایل سیاسی عربستان تصریح کرد: حکومت عربستان خود را به دور از انقلاب های عربی می پندارد ولی واقعیت این است که ریاض از این امر مستثنی نیست بلکه بخشی از جهان عرب است جهانی که نیاز به تغییرات ریشه ای و کلی و نظام انتخاباتی واقعی و مردمی دارد .

ــ بازداشت  دو شهروند سعودی به علت مشارکت در اعتراضات

نیروهای امنیتی سعودی دو شهروند را در عربستان به اتهام مشارکت در اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت کردند. شرکت کنندگان در این اعتراضات اصلاحات و پایان دادن به تبعیض طائفه ای و آزادی بازداشت شدگان را خواستار شده بودند. در همین حال ، منابع حقوقی اعلام کردند نهادهای امنیتی چندین نفر را در منطقه عوامیه در شرق عربستان بازداشت کرده اند . عوامیه از چند ماه پیش صحنه تظاهرات مسالمت آمیز است و تظاهرکنندگان پایان تبعیض طائفه ای و آزادی بازداشت شدگان را خواستار هستند.

ــ درخواست از زنان عربستانی

شماری از زنان فعال سعودی از زنان در عربستان خواسته اند جمعه آینده با خودروهایشان در خیابانها راهپیمایی کنند .

به گزارش منابع خبری درخواستهای زنان که حق آزادی را در رانندگی خواستار هستند افزایش یافته چرا که آنها از ساده ترین حقوق شهروندی محروم هستند . شماری از زنان فعال سعودی گفتند به تلاشهای خود ادامه خواهند داد تا پادشاه عربستان با صدور فرمانی به زنان اجازه رانندگی دهد . ناظران می گویند عربستان با وجود سیطره نیروهای افراط گرای وهابی و نیروهای پلیس دینی آنها بر زمام امور این کشور نمی تواند از موج اعتراضات مردمی که جهان عرب را فراگرفته است در امان بماند. "بدریه البشر" نویسنده سعودی گفت : زنان بیشتر تحت کنترل هستند و به نظر می رسد آنها پرچم تغییرات را در جامعه سعودی به دوش خواهند گرفت . با وجود آنکه بخش زیادی از سعودیها از حق رانندگی زنان حمایت می کنند اما از طرف دیگر بخش زیادی نیز مخالفت می کنند . شاخه تندرو در حکومت با برخورداری از حمایت روحانیون سلفی با رانندگی زنان مخالفت می کند .

ــ افشای روابط عربستان با رژیم صهیونیستی  در اسناد ویکی لیکس

 پایگاه اینترنتی ویکی لیکس از روابط و تماسهای رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی خبر داد. پایگاه اینترنتی ویکی لیکس سند مربوط به روابط و تماسهای عربستان با رژیم اسرائیل را منتشر کرده است. روزنامه المصری الیوم چاپ مصر نیز این سند را که به مناقشات بین "جفری فلتمن" معاون رئیس دفتر امور خاورمیانه در وزارت خارجه امریکا و مسئولانی از وزارت خارجه اسرائیل درباره اوضاع در منطقه در مارس سال 2009 میلادی مربوط می شود ؛ منتشر شده است . در این نشست ،" یعقوب هداس آندلسمن" معاون مدیر کل امور خاورمیانه در وزارت امور خارجه اسرائیل گفته بود؛ تماسهای اسرائیل با عربستان از طریق کانالهای دیگری صورت می گیرد. هاندلسمن تصریح کرده بود : اسرائیل از اقدام امارات عربی متحده و بحرین علیه ایران حمایت می کند

وی همچنین از موضع سلطان نشین عمان و قطر که در تلاشند به روابط مثبت خود با ایران ادامه دهند ابراز ناخرسندی کرده بود.ارسال توسط راضیه .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات