من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 خرداد 1390
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز چهارشنبه با اشاره به مقام والای حضرت علی (ع) و با تبریك میلاد این حضرت گفت: پیامبر اكرم (ص) درباره ولی خدا و امام علی (ع) می‌فرماید «ای علی تو پس از من مظلومی و هر كس به تو ستم كند به من ستم كرده است و هر كس تو را انكار كند مرا انكار كرده و هر كس تو را اطاعت كند مرا اطاعت كرده است.»

وی افزود: پیامبر اكرم (ص) حضرت علی (ع) را بزرگ رهبر و فرزانه ملت نامیدند و از امت نیز می‌خواهند كه از او پیروی كنند و به فرمان او باشند.

لاریجانی خاطرنشان كرد: پیامبر اكرم (ص) با این بیان خود فلسفه سیاسی اسلام را شكل داده است كه ركن آن ولایت است، اگر تفكر ولایت بر قلمرو ملت نمی‌تابید، مفهومی نداشت و بدون نور ولایت انسان در ظلمت زمین‌گیر خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح كرد: امروز ملت مصر ظلمت و ستم را از سرزمین خود خارج كرده و طاغوت زمان را به زیر كشیدند. امام علی (ع) در نامه معرفی مالك اشتر به عنوان والی مصر به ملت این كشور می‌فرمایند به مردمی كه برای رضای خدا خشم گرفتند اما در مقابل ظلم ستمكاران قیام كردند.

وی در ادامه گفت: سخن امام علی (ع) در خصوص مردم مصر سند افتخاری است برای مردم این كشور كه برای رضای خدا خشم گرفتند و اگر در تاریخ ملت مصر با توجه به حضور فراعنه نقطه‌های تاریكی بود با این سخن حضرت علی (ع) نقطه‌های روشن آن نیز مشخص شد.

لاریجانی تصریح كرد: ملت مصر در یك قیام انقلابی شركت كرد و در برابر ظلم و ستم امویان قیام كرد كه امام علی (ع) آنان را ستایش می‌كنند و می‌فرمایند آنگاه كه معصیت می‌شد و ظلم در این كشور بود و معروف و منكری وجود نداشت ملت مصر خشم كردند و دست به قیام زدند و به همین دلیل حضرت علی (ع) مالك اشتر را به عنوان والی مصر معرفی كردند و فرمودند مالك اشتر بنده‌ای از بندگان خدا را به سمت خدا گسیل داشتم چون وی از دشمنان نمی‌هراسد و بر بدكاران از شعله حریق شعله‌ور‌تر است پس سخن وی را بشنوید؛ او شمشیری است از شمیرهای خداوند كه ضربت‌‌‌اش بی‌اثر نیست.

رئیس مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: حضرت علی (ع) در ادامه پیام خود به مردم مصر تأكید دارد كه اگر مالك به اقامت یا كوچ شما فرمان داد كوچ یا اقامت كنید چون با همه نیازی كه به او داشتم شما را بر خود برگزیدم و او خیرخواه شما است.

لاریجانی تاكید كرد: امروز ملت مصر با چنین كارنامه‌ای بر اهریمن طاغوت صهیونیستی و اسرائیلی قیام كردند و از ابتدای قیام مردم تونس مقام معظم رهبری جوهره این قیام‌ها را مردمی معرفی كردند. و این قیام‌ها با اراده محكم مردم این كشورها در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری علی گونه ملت مصر را سفارش كردند، گفت: اینكه ملت مصر در آستانه تایید نظام سیاسی و انتخابات است پس ستایش علی (ع) از این ملت را باید به یاد آورد.


طبقه بندی: مصر،  خبر، 
ارسال توسط حامد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات