من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 خرداد 1390
 
 
نتایج نظرسنجی جدید سی‌بی‌اس از جمهوری‌خواهان، دموکرات‌ها و افراد مستقل در امریکا نشان می‌دهد، از هر 10 امریکایی، 6 تن مخالف دخالت این کشور در لیبی هستند.


همچنین به نوشته نشریه آتلانتیک، در این تحقیق مشخص شده است که فقط 30 درصد از امریکایی‌ها مداخله نظامی امریکا در لیبی را درست می‌دانند.

این در حالی است که نظرسنجی گذشته سی‌بی‌اس در ماه مارس نشان می‌دهد که تقریبا از هر 10 امریکایی، 7 تن موافق حملات هوایی نظامی امریکا در لیبی برای حمایت از غیرنظامیان در مقابل حملات معمر قذافی، رهبر لیبی بودند.

این نظرسنجی برای باراک اوباما که به دنبال پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در امریکاست، خوشایند نخواهد بود.

مداخله نظامی کاخ سفید در لیبی در 19 مارس (اول فروردین) آغاز شد و کنگره امریکا در 21 مارس از آن مطلع شد.

طبق قانون "اختیارات جنگی" امریکا، مهلت 60 روزه قانونی ریاست جمهوری این کشور در تصمیم برای استفاده از نیروی نظامی بدون اجازه کنگره، در 20 ماه مه (30 اردیبهشت) به پایان رسید.

این در حالی است که هنری کسینجر، وزیر امور خارجه پیشین امریکا اخیرا گفته است امریکا نیاز به یک تهاجم زمینی به لیبی و حفظ جنگ حداقل برای یک سال دارد.

باراک اوباما، رییس جمهور امریکا نیز می‌گوید، در لیبی یک "بن‌بست" وجود دارد.

حملات هوایی به نیروهای رژیم لیبی را ناتو فرماندهی می‌کند، اما امریکا وظیفه حمایت نظامی و ارایه اطلاعات حساس را بر عهده دارد.

ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی امریکا گفته است: "ما باید برای برقراری یک آتش بس شدیدا فشار وارد کنیم و برای نجات جان افراد هر کار ممکنی را انجام دهیم؛ حتی اگر این امر به معنای حفظ قذافی در قدرت و تجزیه این کشور باشد."طبقه بندی: لیبی،  خبر، 
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic