من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

'غضنفر ركن آبادی' سفیر كشورمان در لبنان گفت: رژیم صهیونیسی بعد از جنگ 33 روزه علیه لبنان دیگر جرات نمی كند كه جنگ جدیدی علیه لبنان آغاز كند و این رژیم بعد از سرنگونی نظام 'حسنی مبارك' در حال فروپاشی است و دیگر تجاوز علیه لبنان را تكرار نمی كند.

 
به گزارش ایرنا از بیروت، 'غضنفر ركن آبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت در مصاحبه ای چالشی با شبكه تلویزیونی 'اخبار المستقبل' وابسته به 'سعد حریری' گفت: رژیم صهیونیسی بعد از جنگ 33 روزه علیه لبنان دیگر جرات نمی كند كه جنگ جدیدی علیه لبنان آغاز كند چرا كه حزب الله موازنه قوا با رژیم صهیونیستی را در منطقه به وجود آورده است. 
 
ركن آبادی تصریح كرد: رژیم صهیونیستی قبل از جنگ سی وسی روزه علیه لبنان، جنایت های روزانه ای در لبنان مرتكب می شد و هر روز ما
شاهد شهید شدن مردم بودیم اما اكنون همه لبنانی ها شاهدند كه روزانه هزاران تن از مردم لبنان در نقاط مرزی این كشور (مارون الرأس)با فلسطین اشغالی و در پارك موسوم به 'پارك ایران' در فاصله چند متری نظامیان اسراییلی حضور یافته و بدون هیچگونه خوفی از متجاوزان اسراییلی بساط استراحت پهن می نمایند و به تفریح می پردازند اما نظامیان اسراییلی در فاصله چند متری با نگرانی و ترس در سنگرهای خود مخفی شده و كمین نموده اند كه مبادا از سوی نیروهای مقاومت اسلامی مورد تهاجم قرار گیرند. 
 
وی ادامه داد: این است عزتی كه مجموعه ایی از جوانان شهادت طلب لبنان برای لبنانی ها و در واقع كل كشورهای عربی و اسلامی به ارمغان آورده و موجب افتخار برای تمامی انسانها گردیده اند. 
 
ركن آبادی در پاسخ به پرسشی در خصوص 'كمك تسلیحاتی جمهوری اسلامی به مقاومت لبنان و فلسطین' گفت : ای كاش این امكان وجود داشت و این افتخار نصیب جمهوری اسلامی ایران می شد كه به مقاومت كمك كند و اساسا این جنبش های مقاومت در برابر اشغالگری هستند كه نیاز به كمك تسلیحاتی دارند و بایستی مورد حمایت قرار گیرند چرا كه بر اساس تمامی قواعد شناخته شده حقوق بین الملل و میثاق های بین المللی، مقاومت در برابر اشغالگر امری كاملا مشروع و قانونی است. 
 
وی ادامه داد: اما متاسفانه ما امروز در جهانی بسر می بریم كه قانون جنگل بر آن حاكمیت دارد و رساندن امكانات و تسلیحات به رژیم صهیونیستی بمنظور به خاك و خون كشیدن مردم بیگناه فلسطین و لبنان و انجام كشتارهای دسته جمعی نظیر آنچه كه در قانای اول و قانای دوم (كشتار جمعی گسترده از كودكان و زنان و سالخوردگان در مقر سازمان ملل متحد در جنوب لبنان )امری مشروع و كاملا قانونی تلقی می شود و با وقاحت تمام در خلال جنگ سی و سه روزه لبنان شاهد بودیم كه رسما برای رساندن سلاح و امكانات نظامی به اسراییلی ها مناقصه حمل و نقل برگزار و اعلام می شد اما كامیون های امداد رسانی حامل كمك های مردمی به مردم مظلوم لبنان كه زیر شدیدترین حملات هوایی زمینی و دریایی اسراییلی ها به شهادت می رسیدند با این عنوان كه حامل سلاح برای مقاومت است ، مورد هدف و بمباران جنگنده های اسراییلی قرار می گرفت. 
 
ركن آبادی با رد اتهام تلاش ایران مبنی بر گسترش نفوذ در كشورهای منطقه و تحقق منافع خود از طریق حمایت و پشتیبانی از قضیه فلسطین و جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین گفت: مسئله حمایت و پشتیبانی ایران از مظلومان و مستضعفین جهان در متن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است و این قانون در یك رفراندم عمومی و سپس از طریق قانونی مورد تأیید قرار گرفته است. 
 
وی افزود: امام خمینی(ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم خواستار حمایت جهانی از قضیه فلسطین شد و در آن زمان اصلا جمهوری اسلامی وجود نداشت تا مصلحت ملی وجود داشته باشد. 
 
سفیر كشورمان تصریح كرد: تأمین مصلحت ملی امری به جا و پسندیده است و همه كشورهای جهان باید آن را درخواست كنند ولی در رابطه با ایران، با تحقق مصلحت امت اسلامی و حمایت از مظلومان و مستضعفان مصلحت ملی نیز محقق می گردد. 
 
غضنفر ركن آبادی تأكید كرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول و مبانی خود به حمایت از قضیه فلسطین و هر قضیه عدالت خواه دیگر در هر نقطه از جهان صرف نظر از گرایش سیاسی یا گروهی یا طایفی می پردازد و ما بر اساس حكمت و عقل به كوه های سر به فلك كشیده در دوردست نگاه می كنیم نه به چاله های كوچك مقابل چشمانمان چرا كه هدف ما بزرگ است و آن محو رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار است و این رژیم امروز به طور خودكار در حال زوال است. 
وی خطاب به كسانی كه ایران را به گسترش نفوذ خود در منطقه متهم می كنند، افزود: ما به همه جهان می گوییم در كجای جهان تاكنون خبری از تجاوز ایران به كشوری شنیده شده یا صورت گرفته است ولی عكس این مطلب صحیح است و علیه ما تجاوز صورت گرفته و ما صرفا از خودمان دفاع كردیم (اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران). 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در پاسخ به این ادعا كه 'ایران به عنوان تحریك كننده مردم منطقه در قیام علیه رژیم صهیونیستی عمل می كند اما خود گامی در این راستا برنمی دارد' هم ادامه داد: هزاران جوانان ایرانی بمنظور شركت در جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان به حركت در آمدند و در مورد جنگ 22 روزه این رژیم علیه 'غزه' نیز پنجاه هزارنفر از دانشجویان ایرانی در فرودگاه تهران تحصن كردند و خواستار اعزام به غزه شدند اما چه كنیم كه اولا كل خاك لبنان و فلسطین بسیار كوچكتر از آن است كه داوطلبان ایرانی برای جنگ با اسرائیل بتوانند در آن مستقر شوند. و ثانیا در مورد لبنان، شما (خطاب به مجری ) لبنانی ها مانع شدید و گفتید تا زمانی كه جوانان لبنانی هستند، نیازی به حضور نیروی داوطلب ازهیچ كشوری وجود ندارد و گفته شد هزاران جوان لبنانی در لیست انتظارعملیات شهادت طلبانه بسر می برند اما خوب است همه بدانند كه در صورت امكان حضور و گشودن میدان به روی جوانان ایرانی چهل میلیون ایرانی آماده حضوردر میدان رویارویی با اشغالگران صهیونیست هستند. 
 
وی در مورد اعلام مواضع برخی كشورهای عربی مبنی بر پیروی از ایران در صورتی كه جنگ علیه رژیم صهیونیستی را آغاز كند، تأكید كرد: ایران از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران همواره میدان دار مبارزه علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی بوده است. 
 
ركن آبادی تصریح كرد: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی مورد هدف قرار گرفته ایم و اولین كشور در جهان بودیم كه سفارت رژیم صهیونیستی در ایران را تطعیل كردیم و این سفارت را به سفارت فلسطین تبدیل كردیم. ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم چرا كه این رژیم اشغالگر است. 
 
وی در مورد همكاری و روابط ایران با آمریكا هم گفت: آمریكایی ها از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همچنان سعی و آرزو می كنند حتی برای یك ربع ساعت هم كه شده در كنار ما بنشینند وبه صورت خصوصی و دوجانبه گفت وگو كنند ولی ما این امر را رد كرده ایم و همچنان هم رد می كنیم. 
 
سفیر كشورمان در ادامه مصاحبه تأكید كرد: آمریكایی ها در زمان پیروزی انقلاب اسلامی شصت هزار مستشار در ایران داشتند كه در كلیه امور كشور دخالت آشكار داشتند و در همان روزهای اول بعد از انقلاب با ذلت از كشور اخراج شدند و به حول و قوه الهی اكنون بدون نیاز به آنان به درجه ای از موفقیت درعلوم صنایع نظامی غیرنظامی، تكنولوژی، نانوتكنولوجی، انرژی هسته ایی، ماهواره های فضایی، صنایع موشكی و.. رسیده ایم كه با تكنولوژی پیشرفته جهانی رقابت می كنیم . 
 
ركن آبادی در مورد خبر ارسال كشتی های نظامی به خلیج فارس از سوی شركت صهیونیستی 'عوفر' و ادعای عدم نفی این خبر از سوی ایران خطاب به مجری برنامه تصریح كرد: اولا من از شما تعجب می كنم كه وقتی این سوال را مطرح می نمایید، اطلاعات خود را راجع به این سوال تكمیل ننموده اید چرا كه سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص موضع گیری نمود . ثانیا این تهمت به هركس بچسبد به ایران نمی چسبد. 
 
وی گفت: تمام افتخار جمهوری اسلامی ایران این است كه علم مخالفت و مبارزه با رژیم صهیونیستی را با اقتدار به دوش می كشد و اساسا قانون مصوب مجلس شورای اسلامی كشور ما در راستای حمایت از انقلاب و ملت فلسطین هرگونه مراوده با صهیونست ها و شركت های صهیونیستی را به شدت منع نموده است. 
 
سفیر كشورمان با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می كند كه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد، گفت: این گونه ادعاها به منظور تأثیر گذاشتن بر روحیه طرفداران و حامیان ایران و مقاومت اسلامی صورت می گیرد. 
 
وی ادامه داد: قوانین ایران، مجازات سختی علیه هر شخص یا طرفی كه با رژیم صهیونیستی همكاری كند در نظرگرفته است. 
 
ركن آبادی پیرامون موضع ایران در قبال قیام های مردمی كشورهای عربی منطقه هم گفت: موضع ایران در برابر این قیام ها موضعی ثابت است و ما دارای خط مشیی هستیم كه بر اساس آن سیر می كنیم؛ ما مبانی و اصول خود را هرگز تغییر نمی دهیم لذا با درخواست های مردم منطقه و نیز با تمامی تحركات مردمی و هرگونه تحرك علیه ظلم و ستم و بی عدالتی بویژه تحركاتی كه در جهت رویارویی با اشغالگری رژیم صهیونیستی و ایستادگی در برابر حامیان این رژیم از جمله آمریكا باشد موافق بوده و از آن حمایت می كنیم اما هرگز از تحركات ساخته و پرداخته آمریكا و رژیم صهیونیستی حمایت نمی نماییم. 
وی با اشاره به رویدادهای سوریه افزود: آنچه در سوریه می گذرد با رویدادهای جاری در سایر كشورهای عربی منطقه تفاوت دارد و اصولا شرایطی كه لازمه آغاز حركت های مردمی در سایر كشورها ی عربی شد در سوریه وجود نداشته است. در مورد سوریه چنانكه قبلا نیز اعلام شده، در یك جهت خواسته های مردمی برای بهبودی وضعیت واصلاحات وجود دارد كه این امر از مدتها قبل از آغاز حركت های مردمی در كشورهای عربی در سوریه شروع شده اما در بعد دیگر اقدامات تروریستی وجود دارد كه به هیچ عنوان نمی توان آن را در چارچوب خواسته های مردمی قلمداد نمود. 
 
ركن آبادی ادامه داد: نظام سوریه از فلسطینی ها و قضیه فلسطین حمایت می كند و این نظام در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دارد؛ از سوی دیگر شرایط اقتصادی در سوریه، مشابه شرایط اقتصادی كشورهای مصر و تونس نمی باشد. بله مردم درخواست هایی دارند كه ما آن ها را انكار نمی كنیم و 'بشاراسد' رییس جمهور سوریه اولین رییس جمهوری است كه قبل از آنكه مردم خواهان اصلاحات باشند، دست به تصویب اجرای روند اصلاحات در سوریه زده است. 
 
وی پیرامون موضع ایران درباره دخالت های خارجی و غربی در كشور لیبی یا هر كشور دیگر هم تصریح كرد: دخالت كشورهای خارجی و غربی به نفع و مصلحت مردم منطقه نیست و هدف از این دخالت ها تنها دسترسی به اقتصاد و نفت مردم منطقه است و آنها به امور دیگری توجهی ندارند. 
 
سفیر كشورمان با اشاره به تناقض میان موضع غرب در قبال قیام های مردمی در كشورهای عربی ادامه داد: آنها در برخی كشوها اقدام به وارد كردن نیرو تحت ادعای حمایت از مردم در برابر نظام می نمایند و در جایی دیگر اقدام به و ارد كردن نیرو با هدف حمایت از نظام در برابر مردم می نمایند و این تناقض آشكار غرب را در تعامل با حركتهای مردمی در لیبی و بحرین شاهد هستیم . طبقه بندی: لبنان،  مصر، 
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic