من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 21 خرداد 1390

کمبود شدید تجهیزات دارویی در غزه  نعیم در حالی که منطقه نوار غزه به خاطر محاصره از سوی اسرائیل در 5 سال اخیر با کمبود شدید تجهیزات دارویی مواجه است، در کنفرانسی مطبوعاتی گفت، زندگی بیماران در این منطقه به شدت تهدید می‌شود.

نعیم گفت، وزارت بهداشت حماس برای تامین هزینه واردات دارو و تجهیزات پزشکی، تصمیم گرفته تا 5 درصد از حقوق کارکنان خود کاهش دهد.

وی همچنین با اعلام حالت فوق العاده، هشدار داد که اگر تجهیزات پزشکی و دارویی مورد نیاز وارد نوار غزه نشود، بخش بهداشتی این منطقه نابود خواهد شد.

نعیم گفت، دارو و تجهیزات صدها مرکز درمانی به اتمام رسیده و اگر تجهیزات دارویی و پزشکی در چند روز آینده به غزه نرسد، این مراکز همه اعمال جراحی را متوقف خواهند کرد.

مقامات غزه همچنین از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری انتقاد کرده و می گویند، تشکیلات خودگردان معمولا و به صورت عمدی ارسال سهم ماهانه دارو به غزه را به تعویق می اندازند.

این گزارش می افزاید، به خاطر ادامه محاصره غزه، بیماران ساکن در این منطقه برای درمان مجبور به سفر به مصر هستند. بنابراین آنها نیازمند مجوز رسمی برای ترک غزه هستند. بیشتر این بیماران از وقفه بلند مدت برای صدور مجوز به منظور ترک غزه شکایت دارند.

به گفته مقامات بهداشتی، به دنبال شرایط وخیم در نوار غزه، جراحی در مراکز درمانی به حداقل رسیده است.

مقامات تشکیلات خودگردان می گویند، به خاطر کمبود بودجه، کرانه باختری هم با کمبود تجهیزات پزشکی روبروست.
طبقه بندی: خبر،  فلسطین، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic