من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 21 خرداد 1390


آخرین اخبار از صد و هجدهمین روز قیام اسلامی مردم بحرین/ شنبه21 خرداد

با گذشت نزدیک به چهار ماه از آغاز انقلاب بحرین ، هیچ سستی  در مواضع مردم شجاع بحرین دیده نمی شود و آنان همچنان بر سقوط حاکمان دیکتاتور این کشور تاکید می کنند .

آنچه در پی می اید  حوادث روز شنبه 21 خرداد 1390 و یکصد و هجدهمین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:

ــ چهار صد بحرینی تاكنون محاكمه شده‌اند

 

جمعیت الوفاق بحرین از كشانده شدن 400 انقلابی به پای میز محاكمه و صدور حكم‌های قضایی علیه دست‌كم 50 نفر دیگر خبر داد.

جمعیت الوفاق  بحرین اعلام كرد كه نزدیك به 400 بحرینی بدلیل شركت در اعتراض‌ها علیه رژیم حاكم به پای میز محاكمه كشانده شده‌اند.

یك مقام مسئول در جمعیت الوفاق اعلام كرد كه تا كنون 400 نفر برای محاكمه فراخوانده شده‌اند اما اعلام تعداد دقیق افرادی كه تاكنون محاكمه شده‌اند برای ما دشوار است شاید این امر نیز پس از متوقف شدن ارسال دادخواست‌های قضایی دولت علیه تظاهرات‌كنندگان مشخص شود. اما ما هر روز می‌شنویم كه تعداد كسانی كه برای محاكمه احضار شده‌اند، بیشتر و بیشتر می‌شود....

ــ معتكفین مردم بحرین را دعا كنند

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به وضعیت مردم بحرین گفت: یكی از دعاهای مورد توجه معتكفین باید رهایی مردم بحرین از ظلم و ستم باشد.

"آیت‌الله العظمی سید‌محمد علوی‌گرگانی" با اشاره به اینكه مردم بحرین در وضعیت بسیار سختی قرار دارند،‌ افزود: در خانه‌های شیعیان شبانه گاز اشك‌آور می‌اندازند و این مسئله منجر به خفگی آنها می‌شود و معتكفان در دعای خود نباید شیعیان مظلوم بحرین را فراموش كنند.

رژیم بحرین آمار الوفاق را رد کرد

دولت بحرین مدعی است كه در این آمار اعلام شده از سوی جمعیت الوفاق مبالغه شده است و تعداد افرادی كه تاكنون محاكمه شده‌اند، بسیار كمتر از آن چیزی است كه از سوی جمعیت الوفاق اعلام شده است..

ــ توصیه یک مقام وزارت خارجه ایران به ولیعهد بحرین

مدیركل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت خارجه كشورمان به ولیعهد بحرین توصیه كرد كه به جای مذاكره با آمریكا سریعاً وارد گفت‌وگو با مردمش شود و به مطالبات مردمی توجه كند.

" حسین امیرعبداللهیان" با بیان اینكه علی‌رغم رفع حالت فوق العاده در بحرین، شاهد تداوم خشونت در این كشور همسایه هستیم، گفت: امروز حضور نیروهای خارجی در بحرین استقلال این كشور مسلمان را خدشه دار كرده است.

وی افزود: تداوم سركوب مردمی كه با روش‌های مسالمت‌آمیز حداقل مطالبات خود را كه برخورداری از حقوق شهروندی است را مطرح و پیگیری می‌كنند، مردود می‌باشد.

مدیركل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت خارجه تصریح کرد: ولیعهد بحرین به جای مذاكره با آمریكا ضروری است با اقداماتی ملموس، عینی و اعتمادآفرین زمینه گفت‌وگو با مردم و رهبران سیاسی این كشور را هرچه سریع‌تر فراهم آورده و به جای توصیه‌های كاخ سفید به مطالبات مردم كشورش در چارچوب حقوق شهروندی توجه جدی كند.

ــ برگزاری كنفرانس بررسی سركوب مردم بحرین در برلین

كنفرانسی به منظور بررسی سركوب‌های وحشیانه رژیم بحرین علیه اعتراضات مسالمت‌آمیز ضد دولتی در این كشور كوچك حاشیه خلیج فارس در پایتخت آلمان برگزار شد.

" مریم الخواجه"، فعال مركز حقوق بشر بحرین، خطاب به شركت‌كنندگان و خبرنگاران حاضر در این كنفرانس سركوب و ایجاد فضای وحشت بی‌وقفه توسط رژیم بحرین را تشریح كرد.

الخواجه كه برای اطلاع‌رسانی به رسانه‌ها و افكار عمومی درباره وقایع بحرین به برلین، پایتخت آلمان سفر كرده است، به سكوت و همچنین معیارهای دوگانه غرب در قبال خشونت‌های اعمال شده از سوی رژیم منامه اشاره كرد.

این فعال بحرینی گفت: "در لیبی شما شاهد حضور نیروهای خارجی بودید كه برای حمایت و حفظ جان مردم در مقابل حكومتی كه آنها را می‌كشت آمده‌اند؛ در بحرین شما شاهد حضور نیروهای خارجی برای حمایت از دولت در مقابل مردم بی‌دفاع و غیرمسلحی هستید كه مطالبات‌شان حقوق بشر، آزادی و دموكراسی است. "

وی همچنین خاطر نشان كرد كه حداقل 4000 نیرو كه اغلب از عربستان سعودی هستند از ماه مارس در بحرین حضور دارند.

به گفته الخواجه، تاكنون 1300 بازداشت در بحرین صورت گرفته كه هنوز 1000 تن در زندان‌های رژیم منامه تحت شكنجه و حتی تهدید به مرگ قرار دارند.

وی افزود: "من تقریبا هیچ حقی برای نگرانی ندارم. من در خارج هستم. میزان تهدید امنیتی برای من به یقین به اندازه تهدیدی كه مردم حاضر در خیابان‌های بحرین می‌شوند، نیست. اما من وظیفهای دارم و اینجا هستم برای ادای آن وظیفه. "

گفتنی است یك سازمان آلمانی صلح در نظر دارد كه مراسم‌های بیشتری را برای آگاهی‌بخشی درباره سركوب‌های وحشیانه معترضان ضددولتی در بحرین برگزار كند.

ــ نگرانی نماینده عفوبین‌الملل از اوضاع بحرین

کارشناس بخش خاورمیانه و امور بحرین در سازمان عفو بین الملل تاکید کرد این سازمان از ادامه نقض حقوق بشر در بحرین به شدت نگران است.

"سعید بومدوحه" در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی گفت، ما به شدت از نقض حقوق بشر در بحرین از جمله بازداشت صدها نفر از فعالان سیاسی و حتی فعالان حقوق بشر نگران هستیم.ما چهار مورد مرگ در داخل زندانها را در بحرین ثبت کردیم.شماری از بازداشت شدگان از شکنجه و بدرفتاری با خود خبر دادند.بعضی از بازداشت شدگان هم در دادگاه های نظامی محاکمه می شوند.

وی افزود: مقامات بحرینی هنوز به درخواست ما برای گفتگو با بازداشت شدگان یا حضور در جلسات دادگاه های نظامی پاسخ نداده اند.ما با بعضی فعالان حقوق بشر در بحرین و خانواده های بازداشت شدگان در تماس هستیم.

سعید بومدوحه گفت : ما گزارشهای خود را برای مقامات بحرینی هم ارسال می کنیم، اما متاسفانه آنها پاسخی به این گزارشها نمی دهند.اتهامات بازداشت شدگان تلاش برای رژیم حاکم است.

ــ هیچ گفت و گویی با دولت نخواهد بود

" آیت الله شیخ عیسی قاسم" روحانی بلند پایه بحرینی امروز گفت تا زمانی که نیروهای امنیتی سرکوب تظاهرکنندگان را ادامه می دهند، فرصتی برای گفتگو با دولت وجود نخواهد داشت.

شیخ قاسم که در جمع نمازگزاران بحرینی صحبت می کرد، گفت: در شرایط کنونی که تظاهرکنندگان و طرفداران آنها محاکمه می شوند، گفت و گو کردن غیر ممکن است.سایر روحانیون نیز به نشانه اعلام اتحاد، از سخنان وی حمایت کردند.

وی اعلام کرد: در صورتی که رژیم بحرین به خواسته های معترضان پاسخ مثبت ندهد این کشور به سوی یک ویرانی ترسناک حرکت خواهد کرد.

آیت الله عیسی قاسم  افزود: اوضاع جاری در بحرین نشانگر اقدام رژیم مبنی بر اجرای اصلاحات در کشور نیست . وی تصریح کرد: مخالفت رژیم بحرین با برگزاری مراسم دینی در بحرین به معنای مخالفت با حضور شیعیان در این کشور است

ــ مواضع خفت بار جامعه بین المللی در برابر انقلاب بحرین

رئیس کمیته قانون اساسی در کنگره سراسری حمایت از ملت بحرین گفت: جامعه بین المللی مواضع خفت باری در برابر انقلاب مردم بحرین دارد.

"فواد ابراهیم" درباره ادامه تظاهرات ضد دولتی در بحرین گفت: روشن است که ملت بحرین بر حقوق قانونی و انقلاب مسالمت آمیز خود تاکید دارد و آنچه که امروز در این کشور در جریان است یک تحرک مسالمت آمیز مردمی و طبعی است تا یک وضع سیاسی جدیدی در این کشور شکل گیرد.

وی با بیان اینکه ده ها سال است که به آرا و نظرات ملت بحرین بی توجهی شده است، افزود: آنچه که غیر طبیعی است واکنش سرکوبگرایانه رژیم به این تظاهرات مسالمت آمیز است.

فواد ابراهیم گفت: رژیم بحرین روز به روز به دلیل رفتارهای وحشیانه علیه جنبش دموکراتیک ملت بحرین اعتبار خود را از دست می دهد. وی درباره مواضع طرف های بین المللی به ویژه غرب در تعامل با انقلاب ملت بحرین تصریح کرد: ما شاهد موضع گیری خفت باری از سوی جامعه بین المللی در برابر تحرکات مسالمت آمیز ملت بحرین و سرکوبگری رژیم های آل خلیفه و آل سعود هستیم که از شیوه های ماقبل قرون وسطایی برای سرکوب ملت بیگناه بحرین استفاده می کنند.

وی گفت: هر چند دولت بحرین مساله گفتگو را مطرح می کند ولی آنچه که جریان دارد، ادامه سرکوبگری است.

ــ تظاهرات عربهای مقیم بلژیک در حمایت از مردم بحرین

شماری از فعالان سیاسی بحرینی و عرب در حمایت از معترضان بحرینی در بروکسل پایتخت بلژیک تظاهرات کردند. ده ها فعال بحرینی و عرب مقیم بلژیک در بروکسل در واکنش به تحولات بحرین تجمع اعتراض امیزی برگزار کردند.

انان از مقامات بحرینی خواستند مطالبات مردم بحرین را محقق و فورا اقدامات سرکوبگرانه و خشونت بار علیه معترضان مسالمت امیز را متوقف کنند.

در همین حال تظاهرکنندگان از دولت بحرین خواستند بازداشت شدگان سیاسی و کادرهای پزشکی را ازاد کنند. انان همچنین سکوت کشورهای عربی و جهان را در برابر جنایتهای نیروهای بحرینی و نیروهای اشغالگر عربستان سعودی در حق شهروندان بحرینی و هتک حرمت مقدسات اسلامی و نمادهای دینی محکوم کردند. تظاهرکنندگان همچنین از مواضع غربی ابراز انزجار کردند؛ و این موضعگیریها را به علت انچه در بحرین صورت می گیرد در مقایسه با کشورهای دیگر منطقه مانند لیبی و یمن سیاست های یک بام دو هوا توصیف کردند.

ــ تظاهرات اهالی نجف اشرف در حمایت از معترضان بحرینی

مردم شهر نجف در حمایت از معترضان بحرینی تظاهرات کردند. شمار زیادی از مردم شهر نجف در مرکز عراق برای اعلام همبستگی با مردم بحرین که با اقدامات سرکوبگرانه و ظالمانه دولت این کشور و نیروهای اشغالگر عربستانی رو به رو شده اند، تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان از مقامات بحرینی خواستند نقضها و تخلفاتی را که در حق مردم بحرین مرتکب می شوند و همچنین خونریزی مردم بی دفاع را متوقف کنند.

تظاهرکنندگان مداخله فوری سازمانهای بشر دوستانه جهان برای توقف تعرض به غیر نظامیان و تلاش برای ازاد کردن بازداشت شدگان سیاسی اعم از مرد و زن را از زندانهای این رژیم خواستار شدند . تظاهرکننندگان همچنین شعارهایی در مخالف با حضور نیروهای عربستان سعودی در بحرین سر دادند.
طبقه بندی: بحرین،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic