من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

ایمن النور ،حمدین صباخی و مجدی حتاته سه کاندیدا از شش نامزد مطرح رئیس جمهوری مصر در یک هتل در قاهره گرد هم آمده و اولین مناظره را در حضور جمعی از هواداران خود انجام دادند

به گزارش «تابناک» و به نقل از «القدس العربی»، محمد البرادعی، عمروموسی و عبدالمنعم ابوالفتوح سه کاندیدای دیگری رئیس جمهوری مصر غائبین این مناظره بودند.

محورهای مناظره در این جلسه ادامه و یا شیوه ادامه روابط با اسرائیل، حکومت دینی، جایگاه نظامی مصر در میان اعراب و عمل به خواسته ای مردمی در انقلاب ژانویه بود.

شورای انقلاب مصر تا کنون زمان دقیق انتخابات را اعلام نکرده اما کاندیداهای ریاست جمهوری تبلیغات شدیدی را برای جلب آراء مردم آغاز کرده اند ضمن اینکه مردم در گفتگو با رسانه ها به صراحت اعلام کرده اند که برخی از این کاندیداها را عوامل اسرائیل و آمریکا می دانند و شورای انقلاب مردمی نباید صلاحیت آنها برای شرکت در انتخابات را تایید کند.

روزنامه های مصری نیز فضای انتخاباتی دارند و با نام بردن از برخی افراد بر این باورند که این افراد، خود را نامزد ریاست جمهوری کرده اند و مردم هیج اقبالی به آنها ندارند.

یکی از این افراد محمد البرادعی است که مردم بر این باورند که او تنها یک دیپلمات تاریخ مصرف گذشته است و از سیاست آگاهی چندانی ندارد.
طبقه بندی: مصر،  خبر، 
برچسب ها: ایمن النور، حمدین صباخی، مجدی حتاته، القدس العربی، مناظره، محمد البرادعی، عمروموسی، عبدالمنعم ابوالفتوح،
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic