من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

یک مقام ارشد سعودی در اظهاراتی، خبر رسیدن «علی عبدالله صالح»، دیکتاتور یمن به عربستان را تأیید کرده و گفت: رئیس جمهور یمن به محض رسیدن به خاک عربستان، به بیمارستان منتقل شد و تاکنون دو بار عمل جراحی شده است.

به گزارش تابناک
، این مقام ارشد عربستانی که نخواست نامش فاش شود، در ادامه افزود: نخستین عمل جراحی برای بیرون آوردن ترکش های موجود در سینه «علی عبدالله صالح» انجام و در عمل جراحی دوم، گردن وی که به شدت آسیب دیده، درمان شد قرار است، در چند روز آینده، عمل دیگری روی رئیس جمهور یمن انجام شود که عمل زیبایی برای ترمیم محل آسیب دیده است.

این مقام سعودی همچنین افزود: «علی عبدالله صالح» پس از انجام عمل جراحی سوم(نزدیک دو هفته دیگر) به کشورش بازمی گردد!

گفتنی است، پس از سفر دیکتاتور یمن به عربستان برای درمان، «عبد ربه منصور هادی»، مسئول اجرایی ریاست جمهوری یمن، جانشین «علی عبدالله صالح» شد و زمام امور را در دست گرفت.

این در حالی است که پس از خروج دیکتاتور یمن از کشورش، موج شادی شهرها و مناطق گوناگون، یمن را فراگرفت و مردم ساعت ها به جشن و شادی به سبک محلی مانند تیراندازی هوایی، پرداختند.

در همین حال، کارشناسان مسائل سیاسی یمن بر این باورند که هم اکنون اوضاع جاری در این کشور، بدترین زمان را می گذراند و هر لحظه احتمال کودتای نظامی توسط ارتش هست.

با وجود این که مقامات ارشد حزب حاکم یمن در 24 ساعت گذشته، بارها و بارها اعلام کرده اند که «علی عبدالله صالح» به کشورش باز خواهد گشت، بررسی ها و نظرسنجی های انجام شده در این کشور، نشان می دهد بیشتر یمنی ها بر این باورند که بازگشت دیکتاتوری که از کشورش فرار کرده، محال است.

گفتنی است، خبر فرار «علی عبدالله صالح» در دو روز گذشته در رسانه های عربی مورد توجه قرار گرفت و کارشناسان مسائل عربی آن را به منزله سقوط سومین دیکتاتور عربی دانسته اند.

این کارشناسان می گویند، سقوط دیکتاتور یمن، راه را برای سقوط دیگر دیکتاتورهای عربی هموارتر خواهد کرد و حرکت موج بیداری ملت های منطقه و تلاش آنان برای ساقط کردن دیکتاتورهای حاکم در کشورهایشان شدت خواهد یافت.

آنان همچنین پیش بینی کرده اند که سقوط «علی عبدالله صالح» در تسریع سقوط رژیم «معمر قذافی» دیکتاتور لیبی نیز بی تأثیر نخواهد بود و اوضاع عربستان را نیز به تحت تأثیر قرار خواهد داد.
طبقه بندی: یمن،  خبر، 
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات