من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های سعودی، مجلس شورای عربستان سعودی به ضرورت اعطای حق رای به زنان سعودی و شركت آنان در انتخابات اذعان كرد.

مجلس شورای عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام كرد كه مشاركت زنان در انتخابات تصویب شده است و با اینكه وزارت امور شهری و روستایی اقدامات لازم برای مشاركت زنان در انتخابات را فراهم كند، موافقت كرده است.
سخنگوی این مجلس (روز 6 ژوئن) با اشاره به انتخابات پیش‌رو در این كشور، تصریح كرد كه مشاركت زنان در انتخابات طبق قوانین اسلامی، شامل این دوره انتخابات نمی‌شود و برای انتخاباتهای بعدی است.
موافقت آل سعود با مشاركت زنان در انتخابات در حالی صورت می‌گیرد كه زنان سعودی در روزهای اخیر اعتراضات گسترده‌ای در چند شهر عربستان از جمله مكه و مدینه به محرومیت خود از مشاركت در انتخابات برگزار كردند.

در آوریل گذشته فعالان زن سعودی مقابل شماری از مراكز انتخاباتی در منطقه شرقی عربستان، جده و ریاض تجمع و تظاهرات كردند و خواستار حق رای خود شدند.

در همین ارتباط شماری از زنان سعودی در شبكه اجتماعی فیس‌بوك به محرومیت خود از رانندگی اعتراض كردند و خواستار آزادی زنان در رانندگی شده‌اند؛ موضوعی كه اخیرا جنجالی گسترده در عربستان بر پا كرد.
طبقه بندی: حجاز،  خبر، 
برچسب ها: عربستان، زنان، فیس بوک، ریاض، حق رای، شبکه اجتماعی،
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات