من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 خرداد 1390
وزیر خارجه آمریکا در سخنانی با اشاره به تحولات اخیر یمن خواستار انتقال سریع قدرت در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "هیلاری کلینتون" که در یک کنفرانس خبری مشترک همراه با "آلن ژوپه" همتای فرانسوی خود سخن می گفت، در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر وی عبدالله صالح باید در خارج از کشورش بماند، اظهار داشت : به نظر ما انتقال قدرت فوری منافع مردم یمن را هرچه بیشتر تامین می ‌کند.

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: این بی ‌ثباتی و ناامنی کنونی که دامنگیر یمن شده نمی‌ توان پرداخت مگر آن هنگام که فرآیندی بوجود آید که همگان بدانند به نوعی اصلاح اقتصادی و سیاسی منتهی می‌شود.
 
هیلاری کلینتون در این کنفرانس خبری گفت: ما خواستار انتقال مسالمت‌ آمیز و آرام قدرت هستیم.
 
علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن ۶۹ ساله، روز جمعه در پی انفجاری که در کاخ ریاست جمهوری روی داد زخمی و برای مداوا به بیمارستانی در عربستان سعودی منتقل شد.
 
در این انفجار که در کاخ ریاست جمهوری روی داد، هفت نفر کشته و شماری از مقامهای بلندپایه یمنی زخمی شدند.
 
از سوی دیگر در بیانیه مشترکی که آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان، نیکولا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه، و نخست‌ وزیران بریتانیا، اسپانیا و ایتالیا صادر کرده‌اند ضمن اینکه از عربستان برای مداوای علی‌ عبدالله صالح قدردانی شده، از همه طرفهای درگیر در یمن خواسته شده که در چارچوب طرح شورای همکاری خلیج فارس به یک راه ‌حل دست یابند. 
 
پس از خروج صالح از کشور، عبد الرحمن منصور هادی، معاون رئیس جمهور، به طور موقت قدرت را در دست گرفته و  برخی از گروه‌های اپوزیسیون نیز اعلام کرده ‌اند از انتقال قدرت به وی حمایت می‌ کنند.
 
عبدالرحمن منصور هادی، گفته که حال علی عبدالله صالح رو به بهبود است و او به کشور باز می‌گردد. با این حال یک دیپلمات به رویترز گفته که سعودی ها تمایلی به بازگشت عبدالله صالح به کشور ندارند.
 
پیش از این شورای همکاری خلیج فارس و با پشتیبانی عربستان، طرح انتقال قدرت را به علی عبدالله صالح پیشنهاد کرده بود که وی زیر بار آن نرفت.طبقه بندی: یمن،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات