من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

یکی از علمای شیعه عربستان از انتشار مقاله ای گستاخانه علیه پیروان اهل بیت(ع) به شدت انتقاد کرد.  حجت الاسلام سید «منیر الخباز» از علمای شیعه عربستان طی مقاله ای که در پایگاه اینترنتی والفجر این کشور منتشر شد از انتشار مقاله ای علیه شیعیان جهان به شدت انتقاد کرد.

در این مقاله آمده است: مقاله ای که در برخی از سایت های اینترنتی منشر شد شیعیان را در بحران بزرگی جلوه داده و همه شیعیان را به دلیل اتهام طایفه گری و وابستگی به ایران دچار سرشکستگی توصیف و جنبش های اصلاحی در بحرین و پیروزی حزب الله لبنان را به خاطر عدم اعتنای ملت های عربی و اسلامی شکست خورده تلقی کرد.

حجت الاسلام الخباز افزود: نویسنده این مقاله ادامه داده است که شیعیان باید نسبت به افکاری که قرن هاست به نسل های دیگر منتقل می سازند پایان دهند و با کوتاه آمدن از شعائر و اندیشه هایی که آنان را در عزلت قرار داده و حساسیت سایر مذاهب اسلامی را برانگیخته است به عنوان یک جریان مسلمان پیوسته با محیط اسلامی معرفی شوند.

این عالم شیعه عربستانی با اشاره به ظلم و ستم های فراوان در حق پیروان اهل بیت(ع) تصریح کرد: این مقاله دارای اشتباهات فراوانی است. مظلومیت و اندوه، هدفی نیست که شیعیان، آن را دنبال می کنند، بلکه نتیجه ظلم و ستم های فراوانی است که از روز عاشورا تاکنون متحمل شده اند و به دلیل سرکوب توسط نظام های دیکتاتوری دارای تاریخی اندوهناک هستند.

وی اظهار داشت: شیعیان نمی تواند از مبانی و ارزش های خود کوتاه بیایند، زیرا این امر سبب از بین رفتن هویتشان می شود.

سید منیر الخباز بر لزوم احترام به عقاید پیروان ادیان و مذاهب مختلف تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: احترام به هویت و فراهم آوردن آزادی های فکری و عقیدتی از لوازم اصلی انصاف است، همه مراکز اسلامی و اجتماعی بر لزوم احترام به هویت مسیحیان مصر و عراق و سایر کشورها تاکید ورزیده و آن را زبان شهروندی می دانند، این اصل که برای غیرمسلمانان رعایت می شود باید نسبت به شیعیان که مسلمان به شمار می آیند در اولویت قرار گیرد.

وی شعائر مذهبی شیعیان را ارزش های آنان عنوان کرد و بیان داشت: پافشاری پیروان اهل بیت(ع) بر ترسیخ مبانی از طریق شعایر و منابر حسینی نشاندهنده تفاوت میان آنان و پیروان سایر مذاهب اسلامی نیست، بلکه این امور از اهداف تشیع و ارزش های وحدت اسلامی به شمار می آید، شیعیان معتقد هستند که سایر مسلمانان جزئی از وجودشان است و معتقدند که باید با فرزندان یک وطن با زبان احترام و رعایت احساسات و اعتقادات آنان بر اساس ادب و مهربانی رفتار کرد.

طبقه بندی: حجاز،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic