من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 خرداد 1390

محاکمه عاملان انتشار فتواهای تکفیری در جوامع اسلامی

 شیخ الازهر مصر، منشور گفت‏وگو و همبستگی ملی را با هدف کاهش میزان اختلافات دینی و مذهبی در مصر و سایر کشورهای اسلامی تهیه کرد.

تطابق مفاهیم اسلامی با اندیشه دولت مدنی، انتخابات آزاد در نظام دموکراسی، پذیرش آزادی و حقوق بشر و استقلال قانون و همچنین پایبندی به اخلاق در اختلافات و جرم دانستن تکفیر از محورهای این منشور است.

 

"احمد الطیب" در این منشور، تکفیر و سوء استفاده از دین برای ایجاد شکاف و تفرقه میان شهروندان را جرم خوانده و بر لزوم محاکمه عوامل فتنه‏های طایفه‎ای و تعصب‏های دینی و مذهبی افراطی تأکید کرد.

شیخ الازهر با اشاره به اینکه اختلافات در میان مردم امری طبیعی است، پایبندی به اخلاق در اختلافات را ضروری دانست و گفت‏وگو را پایه و اساس حل اختلافات و نزاع‏های دینی و مذهبی عنوان کرد.

وی همچنین احترام به آ‍زادی‏های فردی و حقوق بشر را خواستار شد و با تأکید بر اینکه همه شهروندان باید از حقوق مساوی بهره‏مند باشند، پذیرش تعدد مذاهب و ادیان و احترام به عقاید آنان را ضروری خواند.

این منشور قرار است در اختیار علمای مجمع پژوهش‏های اسلامی الازهر و جمعی از متفکرین و فرهنگیان مصر و سایر کشرهای عربی قرار گیرد تا در صورت تأیید، در یکی از همایش‏های اسلامی تصویب شود.
طبقه بندی: مصر،  خبر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات