من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 خرداد 1390
به گزارش مانیتورینگ فارس، شبكه العربیه چند روز قبل با انتشار خبری مبنی بر دستگیری یك دیپلمات ایرانی در مصر جنجال جدیدی را علیه كشورمان براه انداخت كه هدف اصلی آن ایجاد مكث در مسیر بهبود در روابط تهران و قاهره بود.

جدای از اقدام غیر حرفه‌ای العربیه در خبرسازی باید به این مسئله اشاره كرد كه در طی چند سال اخیر این چندمین بار است كه دیپلمات‌های ایرانی توسط برخی از كشورهای عرب به بهانه جاسوسی و ارسال اطلاعات از كشورهای مبدع دستگیر شده‌اند.

بر اساس قواعد و مقررات حاكم ماموریت های دیپلماتیك اصل مصونیت كاركنان سیاسی كشورها اصلی خدشه ناپذیر است كه حتی در زمان جنگ نیز مورد احترام است و از سوی دیگر این مسئله امری جا افتاده است كه یكی از وظایف دیپلمات های اراسال اطلاعات از كشور مبدع برای پایتخت فرستنده است.

دیپلمات‌های ایرانی در طی سال‌‌های اخیر توسط برخی كشورهای عربی به جاسوسی متهم شده‌اند ولی چند نكته دراین باره دارای اهمیت است؛ اول آنكه ...
دیپلمات‌های ایرانی در طی سال‌‌های اخیر توسط برخی كشورهای عربی به جاسوسی متهم شده‌اند ولی چند نكته دراین باره دارای اهمیت است؛ اول آنكه چرا اخبار دیپلمات‌های ایرانی كه به جاسوسی متهم می‌شوند تنها از كشورهایی منتشر می‌شود كه به عربستان متحد هستند، دومین نكته قابل توجه این است كه چرا دولت هایی مانند كویت كه با جنجال خبری گسترده اقدام به اخراج دیپلمات‌های ایران از این كشور كردند در فاصله كمی دوباره اجازه دادند تا روابط عادی شود، اگر جرم این دیپلمات‌های جاسوسی بوده باید مجازات سختی در انتظار آنها باشد ولی سوال اینجاست كه هیچ اتفاق خاصی روی نمی‌دهد، خبرجاسوسی دیپلمات‌های ایرانی چند ویژگی خاص است كه یكی از آنها این است كه این خبر در شرایط زماین خاص منتشر می‌شود برای مثال در بهار سال گذشته تنها چند هفته پس از حضور "جاسم الخرافی " رئیس پارلمان كویت در تهران خبری توسط روزنامه "الرای " درباره جاسوسی دیپلمات های ایرانی منتشر شد.

باید در ادامه به این مسئله نیز اشاره كرد كه ساختار كشورهایی مانند كویت دچار دوگانگی است به طوری كه دستگاه سیاست خارجی این كشورها دچار سردرگمی است و در سویی افراد وابسته با زدو بندهای پنهانی در راستای ایران هراسی و تخریب ایران گام برمی دارند و در جهت دیگر برخی به عنوان سعی در بهبود روابط دارند كه كویت و مصر دو نمونه از این حالت هستند، در كویت جریا های سلفی نزدیك به عربستان با اعمال نفوذ در رسانه و پارلمان پرونده ایران هراسی را با جدیت دنبال می‌كنند و در سوی دیگر وزارت خارجه این كشور در مسیر دیگری گام برمی‌دارد و یا در مصر دستگاه اطلاعاتی و امنیتی برخلاف تحركات وزارت خارجه تحت كفالت نبیل العربی اقدام به دستگیری دیپلمات‌های ایرانی كردند.

در پایان باید بر این مسئله اشاره كرد كه خبر منتشر شده در دو روز گذشته تنها تلاشی برای فریب افكار عمومی و متوقف كردن قطار روابط تهران و قاهره بود ولی باید این مسئله را در نظر داشت كه این رابطه یك رابطه مصنوعی نیست بلكه روابطی بر پایه منافع ملی دو كشور است و با خبرسازی نمی‌توان انرا تحت تاثیر قرار داد.طبقه بندی: انقلاب اسلامی،  خبر،  مصر،  حجاز، 
برچسب ها: العربیه رسانه سعودی،
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات