من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

"علی رمضان الأوسی " رئیس مركز مطالعات جنوب عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با "بیداری اسلامی " خواندن انقلاب‌‌های اخیر در برخی كشورهای عربی، از مصادره این انقلاب‌ها توسط آمریكا و مزدوران آن در منطقه هشدار داد و افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد كه عملیات سرقت این انقلاب از جمله در مصر و تونس آغاز شده و تلاش‌ها برای سوء استفاده از آنها در جریان است.

* بیداری اسلامی‌ ملت‌ها و هشدار از توطئه‌های غربی

وی با بیان اینكه انتفاضه‌‌های اخیر عربی بیانگر اراده مردم برای رهایی از دیكتاتورها و رژیم مستبد است وبا حق مسلم خواندن این انتفاضه‌ها برای مردم جهت سرنگونی رژیم‌های دیكتاتوری گفت: ورود آمریكا و قدرت‌های غربی به انقلاب‌های مردمی تونس و مصر و اشغال نظامی لیبی از سوی پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) همه جهان و انقلابیون را شگفت‌ زده كرده است زیرا دسیسه‌های پشت پرده هر تحرك آمریكایی غربی برای به سرقت بردن دستاوردهای این انقلاب‌های مردمی بر كسی پوشیده نیست.

* علت اشغال نظامی لیبی از سوی ناتو

استاد دانشگاه لندن سیطره غرب بر ثروت‌های لیبی را علت اشغال نظامی این كشور خواند و افزود: ناتو در حال تخریب همه تاسیسات زیر بنایی لیبی است تا بعد از اتمام درگیری‌های داخلی با اموال آن ملت آن را بازسازی كنند و پول‌های هنگفتی به جیب زده و طرابلس را در زمره خودشان یعنی كشورهای طیف استكبار قرار دهند.
الاوسی با هشدار نسبت به مصادره انقلاب‌های اسلامی از سوی قدرت‌های مستكبر گفت: ملت‌ها و انقلابیون نباید اجازه دهند كه آمریكا، رژیم صهیونیستی و كشورهای عضو پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) دستاوردهای خود را به سرقت ببرند زیرا این كشورها از این بیداری اسلامی هراسناك شده و سعی در هدایت این تحركات فراگیر مردمی به سمت منافع خویش بویژه منافع آمریكا و رژیم صهیونیستی دارند. در حقیقت استعمارپگران می‌خواهند همه تحولات در جهان را به سود خود مصادره كنند.

* سیاست یك بام و دو هوا در قبال تحولات بحرین و سكوت رسانه‌ها

وی با اشاره به تحولات بحرین تاكید كرد كه انتفاضه ملت بحرین به صورت مسالمت آمیز آغاز شده و تحقق خواسته‌هایی را خواستار شدند. این موضوع حق همه ملت‌هاست كه مطالبات خود را فریاد زنند.
این كارشناس مسائل راهبردی خاورمیانه با بیان اینكه سیاست " یك بام و دو هوا " در قبال تحولات بحرین اتخاذ شده است، افزود: در منامه از ظلم و ظالمان حمایت شده و در مقابل مظلومان و مردم بی دفاع سركوب می‌شوند. به گونه‌ای كه برخی از شبكه‌های عربی كه شبانه روز به حوادث لیبی و مصر و تونس می‌پرداختند در تحولات بحرین لال شدند. شبكه‌های العربیه، الجزیره و بی‌بی‌سی عربی از جمله آن شبكه‌های تلویزیونی هستند كه تحولات بحرین را سانسور كردند.

* اشغال بحرین توسط عربستان سعودی

وی با شرم آور خواندن مواضع رسمی برخی كشورهای عربی در قبال تحولات بحرین گفت: در حالی كه جنایاتی ساماندهی شده علیه معترضان بحرینی صورت می‌پذیرد؛ ریاض با اعزام نیروهای موسوم به سپر جزیره به بحرین در حقیقت منامه را به اشغال خود در آورده و شمار دیگری از كشورها را موضوع گیری علیه انقلابیون بحرینی تشویق كرد.

* دلایل اسلامی بودن انقلاب‌های اخیر كشورهای عربی

رئیس مركز مطالعات جنوب عراق، شعارهای اسلامی سر داده شده در تجمعات مردمی مصر، تونس، بحرین و.... را شاخصی برای اسلامی بودن این انقلاب‌‌ها خواند و افزود: برای نمونه در مصر علاوه بر شعارهای اسلامی، شعارهایی در دشمنی با رژیم صهیونیستی به عنوان یك كشور اشغالگر و غاصب قدس شریف سر داده شد و همین شعارهای اسلامی ضد صهیونیستی و مخالف دخالت‌های بیگانگان در امور داخلی ملت‌ها خشم آمریكا و اسرائیل را بر اتگیخته است.
وی با افشای طرح‌هایی برای تبرئه كردن حسنی مبارك از جنایتش گفت: غربی‌ها سعی می‌كنند با استفاده از بقایای رژیم مبارك، رئیس جمهور مخلوع قاهره را از تبرئه كرده و با سنگ اندازی و به تعویق انداختن روند سیاسی در مصر بعد از انقلاب‌، دستاوردهای این انتفاضه فراگیر مردمی را مصادره كنند. اخباری در دست است كه معامله‌هایی در این راستا در حال انجام است ولی ایمان دارم كه عزم جدی ملت‌ها به یاری خداوند همه نقشه‌های شوم دشمنان اسلام را نقش برآب می‌كند و این انقلاب‌ها به ثمر خواهند نشست و نخستین متضرر از این انقلاب‌ها آمریكا و دشمن صهیونیستی خواهند بود.

* جایگاه جریان‌های اسلامگرا در انقلاب‌های مصر و تونس

الاوسی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینكه چرا جریان سیاسی اسلامی حضور چشمگیری در انقلاب‌های اخیر نداشتند، گفت: معتقدم كه جریان‌های اسلامی حضور مباركی در انقلاب‌های اخیر داشتند ولی به منظور جلوگیری از حملات دشمنان بعضا به صورت غیر مستقیم در انقلاب‌ها حضور پیدا كردند برای نمونه جماعت اخوان المسلمون با پشتیبانی از انقلابیون، حمایت خود را از دو حزب "العدل و الحریه " اعلام كرد و این موضوع به معنی مشاركت فعال آنها در انتفاضه فراگیر ملت مصر جهت سرنگونی رژیم حسنی مبارك است.

* سیاست آمریكایی صهیونیستی ریاض در قبال انقلاب‌های اسلامی

وی با هشدار نسبت به توطئه‌هایی كه جریان‌های اسلامی را هدف قرار می‌دهند، افزود: معتقدم علاوه بر قدرت‌های مخالف اسلامگریان، متاسفانه برخی كشورهای عربی از جمله عربستان سعودی مصلحت خود را در سركار آمدن جریان‌های اسلامگرا در منطقه خاورمیانه نمی‌بینند. در حقیقت می‌توانم بگویم كه سیاست ریاض سیاستی اسرائیلی آمریكایی است و در نتیجه از پیامدهای افتادن قدرت به دست اسلامیون نگران است.

* پیشروی منطقه به سمت رویارویی ملت‌ها با قدرت‌های محور آمریكا

كارشناس مسائل راهبردی با هشدار نسبت به مصادره انقلاب‌های مصر و تونس گفت: معتقدم كه حتی اگر آمریكا بتواند تغییری در روند انقلاب‌های اسلامی ایجاد كند،‌ آینده این انقلاب‌ها مرحله رویارویی ملت‌ها با قدرت‌های محور آمریكا خواهد بود. بدین صورت كه در یك طرف این درگیری آمریكا، رژیم صهیونیستی و كشورهای سازشكار منطقه حضور خواهند داشت كه با ملت‌هایی كه دیكتاتورها را سرنگون كردند؛ مبارزه خواهند كرد و منطقه به این سمت در حال پیشروی است. انقلا‌ب‌ها خود نوعی اعتراض به آمریكا و دست نشانده‌های آن در منطقه است.
وی با بیان اینكه سیاست‌‌های آمریكا و رژیم صهیونیستی هیچ جایگاهی در آینده روند انقلاب‌های اسلامی نخواهند داشت، تاكید كرد كه انقلابیون بایستی با درایت و هوشیاری انقلاب‌های خود را به تنهایی به سرانجام برسانند و هیچ بهانه‌ای برای اشغال نظامی كشورهایشان به آمریكا و كشورهای غربی ندهند.


طبقه بندی: انقلاب اسلامی،  عراق،  بحرین،  لیبی،  یمن،  اردن،  حجاز،  خبر، 
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات