من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

به گزارش خبرنگار دیپلماسی عمومی و جنگ نرم خبرگزاری فارس، پایگاه تحلیلی "آنتی وار " در گزارشی به قلم "جان گلیسر " نوشت: عربستان سعودی از تمام توان دیپلماتیك و مالی خود در خاورمیانه برای كنترل موج تغییرات، حمایت از حكومت‌های سلطنتی در مقابل نارضایتی‌های كنونی، جلوگیری از سرنگونی رهبران كشورهای دیگر استفاده می‌كند. سیاست‌ها و اهداف آمریكا و عربستان سعودی در شرایط كنونی خاورمیانه شباهت زیادی بهم دارد.

* حمایت عربستان از حكومت‌های سلطنتی و تلاش برای كاهش نفوذ ایران

عربستان سعودی هفته گذشته در مصر حدود 4 میلیارد دلار را برای تقویت نظامی این كشور اختصاص داد و در یمن در تلاش برای وادار كردن رئیس جمهور به استعفا بوده و در مورد اردن و مراكش نیز از آن‌ها دعوت به عمل آورده است كه به شورای همكاری خلیج فارس بپیوندد، عربستان سعودی در تلاش برای تغییرات اساسی‌تر و كم كردن نفوذ ایران است.

*بنویسم "عربستان "، بخوانیم "آمریكا "

عربستان تاكید زیادی بر ثبات كشورهای عربی منطقه دارد و بخشی از تلاش این كشور برای جلوگیری از تغییر فاحش از شیوه اقتدارطلبانه و پادشاهی است، كه سوالات زیادی را درباره تغییرات سیاسی و اجتماعی ایجاد می‌كند.
شما می‌توانید كلمه "عربستان سعودی " را جایگزین كلمه "آمریكا " كنید و از اول این مقاله را بخوانید. آمریكا از تمام توان دیپلماتیك و مالی‌اش برای جلوگیری از تغییر حكومت از مدل استبدادی كه سال‌ها در منطقه حفظ كرده‌اند، استفاده كرده است.

* ناتوانی رسانه‌ها در انتقاد از سیاست‌ها آمریكا

آمریكا در یمن، اردن، بحرین، مصر (قبل از اخراج مبارك موفق بود)، و جاهای دیگر تلاش زیادی برای اطمینان از توقیف دموكراسی و تداوم بی عدالتی انجام داده است. این گفته كاملا صحت دارد اما رسانه‌ها اغلب برای بررسی سیاست‌های آمریكا نسبت به كشورهای دیگر ناتوان هستند


طبقه بندی: خبر،  حجاز، 
ارسال توسط احمد .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic