من شهر حکمتم و علی در آن است بیداری اول راه است! تمام تلاش قدرت‌های استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند؛ اما این بیداری اسلامی تمام‌شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشتنهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود؛ اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است. داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه به‌ویژه در این سه کشور، نشان می‌دهد، قدرت‌های غربی به مردم ظلم کرده‌اند و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند. جمهوری اسلامی ایران برخلاف خواسته قدرت‌های استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی‌‌اعتنا نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود. .

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 8 خرداد 1390
یک روزنامه عرب زبان امروز در واکنش به بازگشایی دائمی گذرگاه رفح به دستور مقامات مصری تاکید کرد: مصر انقلابی هرگز دست از حمایتهای خود از فلسطینیان به ویژه مردم غزه برنخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه الجمهوریه مصر امروز در مقاله ای به بازگشایی گذرگاه رفح که روز گذشته با تصمیم دولت مصر انجام شد می پردازد.

دراین مقاله آمده است : مصر انقلابی روزگذشته گذرگاه رفح را برای همیشه بازگشایی کرد تا در حقیقت حلقه وصلی بین دولت ملت فلسطین و مصر که روابط برادرانه و اصل و نژاد آن را به هم پیوند می دهد، برقرار شود.

درادامه این مطلب همچنین اشاره شده است گذرگاه رفح به موضوعی اختلاف برانگیز تبدیل شده بود که ساخته و پرداخته رژیم فاسد گذشته بود رژیمی که به نفع همپیمانانش حتی از معیارها و اصول تاریخی مصر نیز چشم پوشیده بود.

رژیم حسنی مبارک نه تنها نقش محوری خود را در این دوران در خاورمیانه از دست داده بود بلکه جایگاه خود را در تاثیرگذاری بر مسائل مهم عربی از جمله موضوع مبارزه فلسطینی ها برای بازپس گیری حقوق مشروع و سرزمینی که صهیونیستها غصب کرده اند، نیز از دست داده بود.

الجمهوریه در پایان به نوعی اقدام غیر انسانی رژیم سابق مصر در بستن گذرگاه رفح به روی مردم غزه را تقبیح کرد و نوشت : مصر که پایبند به گزینه صلح عادلانه است هرگز از اصول خود در قبال فلسطینیان به ویژه مردم غزه دست برنخواهد داشت.

این روزنامه درادامه خاطرنشان می کند: مردم غزه سالها از محاصره ظالمانه که وجدان جهانیان را به درد آورد رنج کشیدند. وضعیت آنان به گونه ای بود که حامیان حقوق بشر کاروانهایی را برای ارسال کمک به مردم این منطقه با هدف شکست محاصره غزه اعزام کردند.
طبقه بندی: فلسطین،  مصر، 
ارسال توسط لیلا .
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وصیت نامه شهداء
موضوعی حدیث
دانشنامه مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سور قرآنی
همراه با قرآن
دانشنامه عاشورا
دفاع مقدس
ذکر هفته
یادگار انقلاب

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic